آخرین خبر از واکسن ایرانی کرونا

به گزارش تور انگلیس، رئیس کمیسیون بهداشت مجلس توضیحاتی درباره آخرین شرایط ساخت واکسن ایرانی برای مقابله با کرونا ارائه کرد.

آخرین خبر از واکسن ایرانی کرونا

به گزارش گروه اجتماعی خبرنگاران، حسینعلی شهریاری، رئیس کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی گفت: کمیسیون بهداشت از هر اقدامی که وزارت بهداشت و ستاد ملی مقابله با کرونا در دستور کار قرار دهد، حمایت می نماید.

وی اضافه کرد: کمیسیون بهداشت مجلس در جریان ساخت واکسن ایرانی قرار گرفته است و طبق اطلاعات ما، این واکسن مراحل موفقیت آمیزی را طی نموده، اما با رسیدن به مراحل نهایی فعلا فاصله داریم، اما امیدواریم که بتوانیم شاهد نهایی شدن مراحل ساخت این واکسن باشیم.

شهریاری اضافه کرد: البته ما در حوزه درمان نیز در حال استفاده از دارو های جدید هستیم و امیدواریم که بتوانیم به یک درمان قطعی برسیم، اما در شرایط کنونی، بهترین دارو، پیشگیری و رعایت پروتکل های بهداشتی است.

رئیس کمیسیون بهداشت مجلس گفت که البته دارو برای آن دسته از مبتلایان هست که علائم شدید دارند و حدود 80 درصد از مبتلایان بدون آنکه علائمی داشته باشند، بر ویروس غلبه می نمایند، اما همین افراد نیز ناقل هستند و می توانند بدون آنکه علائمی داشته باشند، ناقل ویروس به افراد پرخطر باشند.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 12 شهریور 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: tour-england.ir شناسه مطلب: 455

به "آخرین خبر از واکسن ایرانی کرونا" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "آخرین خبر از واکسن ایرانی کرونا"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید