ترامپ بار دیگر برای درمان کرونا نسخه پیچید!

به گزارش تور انگلیس، فارس نوشت: دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا بار دیگر به تبلیغ دارویی پرداخت که شواهدی برای موثر بودنش در درمان کرونا وجود ندارد.

ترامپ بار دیگر برای درمان کرونا نسخه پیچید!

خبرگزاری آسوشیتدپرس نوشت: دونالد ترامپ بار دیگر اقدام به انتشار اطلاعات غلط درباره نحوه درمان این ویروس نموده است.

به نوشته این رسانه، رئیس جمهور آمریکا مطابق عادت معمول در شبکه اجتماعی توئیتر موثرترین روش ها برای درمان کووید-19 را زیر سئوال برد و به بازنشر پیغام هایی پرداخت که مدعی شده بودند داروی هیدروکسی کلروکین می تواند کرونا را درمان کند. در یکی از پیغام هایی که ترامپ بازنشر نموده یک پزشک ادعا می نماید از این دارو برای درمان صدها نفر استفاده نموده است.

پژوهش های علمی زیادی تأثیر این داروی ضد مالاریا در درمان ویروس کرونا را رد نموده اند و سازمان غذا و داروی آمریکا هم روز 26 خرداد مجوز استفاده اضطراری از این دارو برای درمان این بیماری را لغو نموده است.

آزمایش های اخیر نشان داده اند استفاده از این دارو کمکی به درمان کووید-19 نمی نماید و در مواردی می تواند به ایجاد عارضه های قلبی منجر گردد.

تدروس آدانوم، مدیر کل سازمان جهانی بهداشت هم حدود دو ماه پیش گفت آزمایش بالینی داروی هیدروکسی کلروکین برای درمان ویروس کرونا را به دلیل نگرانی های ایمنی معلق نموده است.

تدروس روز 5 خرداد در یک نشست آنلاین گفت این سازمان، موقتاً آزمایش بالینی این دارو را تا زمان انجام آنالیز های لازم توسط نهادهای نظارتی معلق نموده است.

این اقدام یک هفته بعد از آن صورت گرفت که نشریه معتبر پزشکی لنست در مقاله ای درخصوص عوارض مصرف داروی ضد مالاریای هیدروکسی کلروکین برای درمان ویروس کرونا هشدار داده بود.

311311

منبع: خبرآنلاین
انتشار: 31 شهریور 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: tour-england.ir شناسه مطلب: 491

به "ترامپ بار دیگر برای درمان کرونا نسخه پیچید!" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ترامپ بار دیگر برای درمان کرونا نسخه پیچید!"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید