خبرنگاران حکم جلب در انتظار بانیان مراسم عروسی و ختم در دزفول

به گزارش تور انگلیس، دزفول- خبرنگاران- سرپرست فرمانداری ویژه دزفول با اشاره به افزایش تعداد مبتلایان به بیماری کرونا در بیمارستان عظیم این شهرستان گفت: حکم جلب در انتظار بانیان مراسم عروسی، ختم و تجمع است.

خبرنگاران حکم جلب در انتظار بانیان مراسم عروسی و ختم در دزفول

امید بن عباس روز شنبه به رسانه های دزفول اظهار داشت: دیروز و امروز بیش از 20 نفر به تعداد مبتلایان کرونا در بیمارستان عظیم دزفول اضافه شده که نشانه رفتارهای پرخطر شهروندان است.

وی اضافه نمود: بازگشایی اصناف به معنای عادی شدن شرایط نیست و مردم باید همچنان فاصله گذاری اجتماعی را رعایت و از رفتارهای پرخطر خودداری نمایند.

سرپرست فرمانداری ویژه دزفول گفت: افزایش آمار مبتلایان به دلیل افزایش کیت ها، بالا بردن ظرفیت آزمایشگاه و افزایش رفتارهای پرخطر است.

وی اضافه نمود: روزانه با همکاری نیروی انتظامی از برگزاری آیین های عروسی و ختم جلوگیری می گردد ولی بعضی افراد به صورت مخفیانه اقدام به برگزاری مراسم در آپارتمان و فضاهای بسته کردند این در حالی است که تعطیلی تالارها برای جلوگیری از تجمع ها اجرا شده نه اینکه مراسم در فضایی بسته و کوچک تر برگزار گردد.

بن عباس به شهروندان توصیه کرد از برگزاری آیین های عروسی و ترحیم خودداری و از فضای معنوی ماه رمضان در منزل استفاده نمایند.

وی بر ضرورت افزایش شدت برخورد با خاطیان ضوابط و دستورالعمل های بهداشتی تاکید نمود و اضافه نمود: 20 درصد مبتلایان به بیماری کرونا در 2 روز گذشته در دزفول را کسبه و بازاریان و 14 درصد آنها را بازنشستگان که افراد پرخطر هستند، تشکیل می دهند.

سرپرست فرمانداری ویژه دزفول گفت: ضدعفونی مکان های آلوده و قرنطینه افراد مبتلا از امروز بیشتر می گردد ولی تا زمانی که مردم همکاری نداشته باشند کوشش کادر پزشکی و فعالیت مستمر آنها بی نتیجه خواهد ماند.

وی از همکاری مردم در هفته اول سال جاری تقدیر کرد و اضافه نمود: 60 درصد از اصناف شهرستان دزفول پروتکل های بهداشتی را رعایت کردند که قابل تقدیر است، از امروز نیز با افرادی که در انجام پروتکل های بهداشتی کوتاهی می نمایند برخورد جدی تری می گردد.

طبق اعلام سخنگوی وزارت بهداشت، در 24 ساعت گذشته یکهزارو 134 بیمار جدید مبتلا به کووید 19 در کشور شناسایی شد و تعداد مجموع بیماران کرونایی به 89 هزار و 328 نفر رسید.

منبع: ایرنا
انتشار: 6 تیر 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: tour-england.ir شناسه مطلب: 325

به "خبرنگاران حکم جلب در انتظار بانیان مراسم عروسی و ختم در دزفول" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبرنگاران حکم جلب در انتظار بانیان مراسم عروسی و ختم در دزفول"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید