خبرنگاران نخستین آزمون زبان وزارت بهداشت دوم مرداد برگزار می شود

به گزارش تور انگلیس، تهران- خبرنگاران- رییس مرکز سنجش آموزش پزشکی گفت: پنجاه و هفتمین دوره زبان انگلیسی عمومی وزارت بهداشت (MHLE) روز پنج شنبه دوم مرداد 99 برگزار می شود.

خبرنگاران نخستین آزمون زبان وزارت بهداشت دوم مرداد برگزار می شود

به گزارش روز شنبه معاونت فرهنگی - دانشجویی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، سید سعید هاشمی نظری گفت: ثبت نام و ویرایش برای حضور در این آزمون از 15 تیر ماه آغاز و تا 21 تیر ماه ادامه دارد.

وی اظهار داشت: آغاز توزیع کارت برای حضور در پنجاه و هفتمین دوره زبان انگلیسی عمومی وزارت بهداشت 31 تیرماه است و داوطلبان باید در این روز نسبت به دریافت کارت ورود به جلسه اقدام نمایند.

رییس مرکز سنجش آموزش پزشکی افزود: توزیع کارنامه این آزمون نیز در تاریخ 12 مرداد ماه انجام خواهد شد و داوطلبان در تاریخ مذکور نسبت به دریافت کارنامه اقدام نمایند.

هاشمی نظری همچنین گفت: آزمون زبان انگلیسی عمومی وزارت بهداشت دارای100 پرسش در سطح آزمون استاندارد تافل شامل 30 پرسش درک مطلب شنیداری، 40 پرسش واژگان، ساختار و دستور زبان و 30 پرسش درک مطلب نوشتاری و یکصد نمره بدون نمره منفی است.

وی یادآور شد: آزمون زبان MHLE در سال 99 در پنج نوبت برگزار می شود. برای ورود به جلسه آزمون، همراه داشتن پرینت کارت ورود به جلسه و اصل کارت ملی (یا شناسنامه) الزامی است و همراه نداشتن هریک از این مدارک، موجب محرومیت از ورود به جلسه و شرکت در آزمون می شود.

رییس مرکز سنجش آموزش پزشکی اظهار داشت: هر کارنامه دارای یک کُد ویژه به نام Certification Code بوده که در بالای آن درج می شود و درستی آن از طریق سایت مرکز سنجش آموزش پزشکی (در پیوند تأیید کارنامه یا Check Certificate Validity) قابل استعلام است؛ بنابراین، کارنامه چاپ شده یا گواهی دیگری برای شرکت نمایندگان جهت ارائه به مراجع گوناگون، صادر نخواهد شد.

هاشمی نظری ادامه داد: مراجع گوناگون (دانشگاه ها، سازمان ها). می توانند به همین روش، از درستی کارنامه اطمینان حاصل نمایند. پیش از مراجعه به حوزه آزمون از کارت ورود به جلسه پرینت تهیه شود زیرا در حوزه آزمون، امکانات تهیه کارت موجود نیست و از ورود افرادی که کارت ورود به جلسه و کارت ملی (یا شناسنامه) همراه نداشته باشند به سالن برگزاری آزمون، جلوگیری خواهد شد.

وی همچنین گفت: به دلیل ضرورت برقراری نظم و حفظ سکوت و آرامش در سالنهای برگزاری آزمون، درهای حوزه رأس ساعت 8:30 بسته و از ورود افرادِ دیرآمده، جلوگیری خواهد شد. هزینه ثبت نام قابل برگشت یا نگهداری برای دوره های بعدی نیست؛ داوطلبان باید پیش از اقدام به ثبت نام، از قطعیت تصمیم خود اطمینان حاصل نمایند.

رییس مرکز سنجش آموزش پزشکی افزود: داوطلبان برای ثبت نام باید یک قطعه عکس تمام رخ با زمینه روشن (که در سال جاری گرفته شده باشد)، کارت ملی و صفحه اول شناسنامه خود را اسکن کرده و هنگام ثبت نام، از طریق همین سایت به مرکز سنجش آموزش پزشکی ارسال نمایند.

هاشمی نظری ادامه داد: داوطلبان پس از اسکن و آماده کردن مدارک باید به سایت مرکز سنجش آموزش پزشکی به نشانی www.sanjeshp.ir وارد شده و با انتخاب پیوند آزمون زبان MHLE و کلیک روی پیوند Send Documents & Register قسمت پرداخت الکترونیکی هزینه ثبت نام را انتخاب نمایند.

وی یادآور شد: هزینه ثبت نام یک میلیون و 6 هزار ریال (100 هزار و 600 تومان) است که باید طبق دستورالعمل سایت (با استفاده از کارت های بانکی عضو شتاب) پرداخت شود.

منبع: ایرنا
انتشار: 3 شهریور 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: tour-england.ir شناسه مطلب: 436

به "خبرنگاران نخستین آزمون زبان وزارت بهداشت دوم مرداد برگزار می شود" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبرنگاران نخستین آزمون زبان وزارت بهداشت دوم مرداد برگزار می شود"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید