دهان شویه ، ویروس کرونا را از بین می برد؟

به گزارش تور انگلیس، محققان برای اندازه گیری میزان تاثیر مارک های مختلف شوینده های دهان و حلق، محلول های رقیق شده را در تماس با سلول های کشت شده انسانی قرار دادند و سپس تعداد سلول ها را شمارش کردند.

دهان شویه ، ویروس کرونا را از بین می برد؟

پژوهشگران در موسسه تحقیقاتی کالج پزشکی پن ایالت پنسیلوانیا در آمریکا دریافته اند که بعضی از دهان شویه ها می توانند در غیرفعال کردن خانواده ویروس کرونای انسانی نقش داشته باشند. نتایج تحقیق نشان می دهد که بعضی از این محصولات بهداشتی می توانند پس از ابتلا میزان ویروس های خانواده کرونا را در دهان کم نمایند و از انتشار بیشتر عامل بیماری کووید-19 جلوگیری نمایند.

تیمی از محققان به سرپرستی کریگ مایرز، پروفسور میکروبیولوژی و ایمنی شناسی، با انجام آزمایش در محیط آزمایشگاه میزان توانایی مواد شوینده حلق و دهان را برای غیرفعال کردن ویروس های خانواده کرونا مورد آنالیز قرار دادند.

نتیجه آزمایش ها نشان می دهد چندین محلول شستشوی حلق و دهان از توانایی قدرتمندی برای از بین بردن ویروس کرونای انسانی برخوردارند. محققان برای اندازه گیری میزان تاثیر مارک های مختلف شوینده های دهان و حلق، محلول های رقیق شده را در تماس با سلول های کشت شده انسانی قرار دادند و سپس تعداد سلول ها را شمارش کردند.

بنابر نتایج این آزمایشات، محلول شامپوی کودک 1 درصد که اغلب توسط پزشکان برای شستشوی سینوس ها تجویز می گردد بعد از دو دقیقه تماس بیش از 99.9 درصد ویروس کرونای انسانی را از بین برد. چندین محصول دهان شویه و غرغره نیز در غیرفعال کردن ویروس موثر بودند. بسیاری از این دهان شویه ها در در زمانی حدود 30 ثانیه 99.99 درصد و شماری دیگر در همین زمان 99.9 درصد ویروس را از بین بردند.

مایرز می گوید: افرادی که آزمایش کرونای آنان مثبت شده است و در قرنطینه به سر می برند، ممکن است بیماری خود را به هنگام صحبت کردن، با عطسه یا سرفه، به افراد همخانه منتقل نمایند. حتی اگر استفاده از این راه چاره ها بتواند انتقال ویروس را تا 50 درصد کاهش دهد باز هم تاثیر عمده ای خواهد داشت.

نتایج تحقیقات جدید در نشریه علمی ویروس شناسی طبی منتشر شده است. محققان گفته اند در گام بعدی قرار است این محصولات را در آزمایشات بالینی در مورد بیماران کووید-19 آنالیز نمایند.

منبع: یورونیوز

منبع: فرادید
انتشار: 6 آذر 1399 بروزرسانی: 6 آذر 1399 گردآورنده: tour-england.ir شناسه مطلب: 630

به "دهان شویه ، ویروس کرونا را از بین می برد؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "دهان شویه ، ویروس کرونا را از بین می برد؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید