گروکشی مجلس اروپا از توافقنامه سرمایه گذاری چین و اتحادیه اروپا

به گزارش تور انگلیس، مجلس اروپا از توافقنامه سرمایه گذاری چین و اتحادیه اروپا برای وادار کردن چین به دادن امتیازات استفاده می نماید.

گروکشی مجلس اروپا از توافقنامه سرمایه گذاری چین و اتحادیه اروپا

با ما همراه باشید و با تور چین از شگفت انگیزترین کشور دنیا دیدن کنید بر روی دیوار چین سلفی بگیرید، از قصر ممنوعه دیدن کنید و در خیابان شانگهای پیشرفته ترین آسیا قدم بزنید.

به گزارش گروه بین الملل خبرنگاران به نقل از رادیو بین المللی چین، بعد از ظهر 20 مه برابر با 30 اردیبهشت به وقت محلی، مجلس اروپا با رای گیری این تصمیم را گرفت که پیش از تصویب توافق نامه سرمایه گذاری با چین در این مجلس، پکن باید ضد حمله تحریمی خود علیه اروپا را لغو کند. افکار عمومی این اقدام را منجر به فریز توافق نامه سرمایه گذاری چین و اروپا می دانند که پس از هفت سال مذاکره سرسختانه به دست آمده است.

این اقدام مجلس اروپا هیچ دلیلی ندارد و کاملا یک اقدام از روی احساس و غیر منطقی است. چرا چین ضد حمله تحریمی علیه اروپا را شروع نموده است؟ دلیل آن این است که در مارس امسال اتحادیه اروپا بر اساس دروغ ها درباره شین جیانگ چین، تحریم های یک جانبه ای علیه بعضی افراد و سازمان های چین شروع نموده بود، چین نیز به منظور دفاع از منافع خود و واکنش به این تحریم های بی پایه اروپا، تدابیر تحریمی علیه اروپا به اجرا گذاشت.

حالا مجلس اروپا از چین می خواهد ضد حمله تحریمی را لغو کند. این اقدام بدان معناست که اروپا از چین می خواهد در برابر تهمت ها و حمله ها، مقاومتی نداشته باشد. امری مضحک تر از این وجود ندارد!

این کاملا درست است که توافق نامه سرمایه گذاری چین و اروپا پس از هفت سال مذاکره سرسختانه به دست آمده و برای هر دو طرف ارزش بالایی دارد، اما همان طور که چین بارها تاکید نموده است، این توافق نامه ای متوازن و سودمند برای هر دو طرف است، نه هدیه یک طرف به طرف مقابل.

در واقع، آنهایی که از تصویب نشدن این توافق نامه در مجلس اروپا نگرانی بیشتر دارند، شرکت های اروپایی هستند.

در 20 سال گذشته شرکت های اروپایی 146 میلیارد یورو در چین سرمایه گذاری نموده اند که بازده قابل توجهی داشته است. امروزه ظرفیت این بازار عظیم با 1.4 میلیارد نفر همچنان رو به افزایش است. ممانعت از تصویب آن در مجلس اروپا به معنای هدیه کردن سهم خود در این بازار به رقبا است.

مشروط بر تضمین منافع خود، چین همیشه در ارتقا سطح همکاری با اروپا کاملا صادقانه عمل نموده است. چین هم معتقد است که اروپا نیز نمی خواهد نتیجه کوشش های سرسختانه 7 ساله خود را بر باد دهد. اروپا باید از تحریم های خود علیه چین که بر اساس دروغ های واهی اعمال شده، منصرف شده و انتخاب های منطقی داشته باشد.

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 18 خرداد 1400 بروزرسانی: 18 خرداد 1400 گردآورنده: tour-england.ir شناسه مطلب: 992

به "گروکشی مجلس اروپا از توافقنامه سرمایه گذاری چین و اتحادیه اروپا" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "گروکشی مجلس اروپا از توافقنامه سرمایه گذاری چین و اتحادیه اروپا"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید