حاملگی ایران تایید شد ، پیروز از لحاظ بنیه ای ضعیف بود

به گزارش تور انگلیس، رئیس سازمان حفاظت محیط زیست گفت: ما برای پیروز تمام امکانات سازمان محیط زیست کشور را در تراز عالی به خدمت گرفتیم.

حاملگی ایران تایید شد ، پیروز از لحاظ بنیه ای ضعیف بود

به گزارش خبرنگاران، علی سلاجقه رئیس سازمان حفاظت محیط زیست در حاشیه جلسه هیات دولت در جمع خبرنگاران در رابطه با مرگ پیروز گفت: فرآیند تولد پیروز کاملا آزمایشی و در جهان بی سابقه بود.

وی اضافه نمود: پیروز، چون شیر مادر مصرف ننموده بود، از لحاظ بنیه ای ضعیف بود و در این 10 ماه در شرایط قرنطینه ای قرار داشت و مسائلی از قبیل مسائل گوارشی و یبوست و این اواخر مسائل کلیوی داشت و این حیوان حتی در اسکلت و استخوان بندی هم مشکل داشت.

رئیس سازمان حفاظت محیط زیست ضمن اشاره به اینکه تکثیر در اسارت یک بحث آزمایشگاهی است، ادامه داد: جهان هم تجربه کمی در این رابطه دارد و عده ای از متخصصان و دوستداران حیات وحش معتقدند که تکثیر در اسارت به ویژه برای گونه یوز انجام نمی گردد.

سلاجقه با بیان اینکه شرایط پسند یوز در طبیعت بسیار سخت است و حتی در شرایط طبیعی بسیار سخت انتخاب می نماید و به سختی به مرحله حاملگی می رسد، اظهار کرد: درصد تلف شدن توله یوزها در شرایط طبیعی درصد بالایی است.

رئیس سازمان حفاظت ادامه داد: ما در رابطه با پیروز از تمام ظرفیت های دامپزشکی داخل و خارج کشور استفاده کردیم و دیالیزی که رخ داد از نوع دیالیز سفاق بود که باید شکم حیوان را باز می کردند و راه دیگری وجود نداشت و دیالیزی که از نوع تخلیه خون بود باید از خون مادر حیوان استفاده می شد که با توجه به حاملگی مادر حیوان این اقدام نمی تواست صورت گیرد و در نهایت جراحی انجام شد و حیوان تلف شد.

سلاجقه ضمن اشاره به اینکه ما برای پیروز تمام امکانات سازمان محیط زیست کشور را در تراز عالی به خدمت گرفتیم، گفت: 7 یوز ماده به صورت طبیعی در کشور دیده شده که هر کدام از آن ها 2 توله یوز همراهشان بوده است و بعد از مدت ها هم یک یوز نر در استان اصفهان دیده شده و شرایط یوزها در 2 سال اخیر بهبود پیدا نموده است.

وی در رابطه با حاملگی ایران اظهار کرد: خوشبختانه این اتفاق اتفاق افتاده است.

منبع: همشهری آنلاین
انتشار: 10 اسفند 1401 بروزرسانی: 10 اسفند 1401 گردآورنده: tour-england.ir شناسه مطلب: 1564

به "حاملگی ایران تایید شد ، پیروز از لحاظ بنیه ای ضعیف بود" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "حاملگی ایران تایید شد ، پیروز از لحاظ بنیه ای ضعیف بود"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید