علم و تکنولوژی

سرمایه گذاری سوئیسی ها در ایران برای مدیریت پساب در مزارع شیری

یک شرکت سوئیسی برای مدیریت پساب در صنعت دامپروری و مزارع شیری در کشورمان سرمایه گذاری کرده که بر اساس آن مصرف آب در مزارع شیری کشور بیش از 30 درصد و استفاده از کودهای شیمیایی 70 درصد کاهش پیدا کرده است.

3 مهر 1399

ترامپ بار دیگر برای درمان کرونا نسخه پیچید!

فارس نوشت: دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا بار دیگر به تبلیغ دارویی پرداخت که شواهدی برای موثر بودنش در درمان کرونا وجود ندارد.

31 شهریور 1399

ویژگی جدید توییتر چیست؟

توییتر در به رورسانی جدید خود کاربران را ترغیب می نماید که قبل از ریتوییت، مطالب را مطالعه نمایند. امروز بخش پشتیبانی توییتر یژگی جدیدی را گفت که توییتر در حال آزمایش آن است.

19 شهریور 1399

سریال فال آوت توسط سازندگان وست ورلد و با تهیه کنندگی آمازون ساخته می شود

استودیوی فیلم سازی آمازون حقوق ساخت مجموعه ای سریالی با اقتباس از بازی های فال آوت را به دست آورده است. طبق خبری که شرکت بازی سازی بتسدا منتشر کرده، ساخت مجموعه سریالی فال آوت برای آمازون و با تهیه کنندگی خالقان سریال وست ورلد آغاز شده است.

14 شهریور 1399

بهترین شهرهای فرودگاهی در دنیا

شهرهای فرودگاهی، واژه ای که این روزها بیشتر در بین مسافران رد و بدل می گردد که از اهمیت زیادی نیز برخوردار است. به طور کلی، امروزه فرودگاه ها فقط مکانی برای نشست و برخواست هواپیماها نیستند بلکه رفته رفته به محلی که بیشتر به یک شهر شبیه است تبدیل شده اند.

13 شهریور 1399

چین یک ماهواره با دقت و وضوح بالا پرتاب کرد

چین امروز صبح یک ماهواره با دقت و وضوح بالا را با موفقیت به مدار برنامه ریزی شده ارسال کرد.

7 شهریور 1399

رئیس مرکز مشاوره دانشگاه صنعتی شریف معرفی گشت

حمید یعقوبی به عنوان رئیس جدید مرکز مشاوره دانشگاه صنعتی شریف معرفی شد.

6 شهریور 1399

چگونه می توان عسل طبیعی را از عسل تقلبی تشخیص داد؟

چگونه عسل طبیعی را از عسل تقلبی تشخیص دهیم؟ تشخیص عسل طبیعی آن هم بوسیله آب و کبریت دروغی است که بسیاری از افراد نا آشنا با زنبورداری و صنعت غذایی مطرح می کنند. گاهی نیز روش های عجیبی می شنویم که واقعا مغزمان سوت می کشد. با این حال اساتید رشته زنبورداری...

1 شهریور 1399

چگونه سینما و تئاتر برویم، اما کرونا نگیریم؟

معاونت بهداشت وزارت بهداشت نکات بهداشتی را که باید برای پیشگیری از انتقال کرونا در سالن های سینما، تئاتر و مراکز فرهنگی رعایت گردد، اعلام نموده است.

1 شهریور 1399

چشم انسان چند مگاپیکسل است؟

خبرنگاران: با افزایش هر روزه مگاپیکسل در دوربین های عکاسی این سوال مطرح می گردد که چشم انسان نهایتا تا چه میزان می تواند این افزایش کیفیت را درک کند و مگاپیکسل چشم انسان چقدراست.

31 مرداد 1399

فال روزانه 18، 02، 1399

فال روزانه 1399.02.18چند کلمه برای آنهایی که امروز تولدشان استدوست عزیزی که 18 اردیبهشت به جهان آمده ای، تولدت مبارک! سال جاری سالی پر از عشق برایتان است. اگر مجرد هستید به زودی محو فردی می شوید و احساس می کنید که همان نیمه گمشده شماست. اگر هم متاهل اید، شرایطی...

30 مرداد 1399

چگونه موهای زائد بدن را از بین ببریم؟

هر چند که مو مثل عایق برای بدن عمل می نماید اما ظاهر ایده آل افراد را تحت تأثیر قرار می دهد. موهای زائد در جاهایی که قابل دیدن است مانند دست ها، پاها و… یکی از مسائل اصلی بانوان در زیبایی است. رشد موهای زائد بر اثر عدم تعادل هورمون بدن، بی نظمی چرخه قاعدگی،...

27 مرداد 1399

زیردریایی بدون سرنشین و جستجوی ثروت در اقیانوس

در منطقه Clarion-Clipperton و در عمق 4572 متری اقیانوس آرام، خوشه های منگنز با ابعاد مشابه با سیب زمینی وجود دارد. این فلز نادر هم اکنون تبدیل به هدف صنعت معدن دریایی نوظهوری شده که علاوه بر جمع آوری آن ها، بدنبال نقشه برداری از کف اقیانوس ها است.

26 مرداد 1399

ساخت پکیج تصفیه فاضلاب بیمارستانی تا 900 تخت خواب، سیستمی که برای همه ارگان ها کارایی دارد

رئیس مرکز تحقیقات آب و محیط زیست دانشگاه آزاد اسلامی واحد شوشتر گفت: سیستم تصفیه فاضلاب بیمارستان ساخته شده توسط اعضای هیئت علمی این واحد دانشگاهی فاضلاب بیمارستان 900 تخت خوابی را تصفیه می کند.

24 مرداد 1399

خبرنگاران همکاری محیط زیست با قوه قضاییه برای جرم انگاری تخریب محیط زیست

تهران - خبرنگاران - تفاهم نامه همکاری میان پژوهشکده محیط زیست و توسعه پایدار سازمان حفاظت محیط زیست و پژوهشگاه قوه قضاییه به امضا رسید و بر اساس آن بر همکاری های علمی در زمینه جرم انگاری و تخریب محیط زیست تاکید شد.

24 مرداد 1399

اسکلت ساختمان چیست؟ از فلزی و بتنی تا LSF و CFT

وقتی مردم در خصوص ساختمان ها فکر می نمایند، اغلب ارتفاع سازه، زیبایی نما و شاهکارهای معماری آن را در نظر می گیرند. در حالی که این ساختارها می توانند بسیار چشمگیر باشند، اما حقیقت این است که جلوه های ظاهر آن ها همانند پوست و گوشتی می مانند که استخوان ها...

23 مرداد 1399

شرایط سواد بدنی در مدارس ایران و کشورهای اروپایی و آمریکایی

عضو هیئت علمی پژوهشگاه تربیت بدنی و علوم ورزشی به همراه عضو سازمان پژوهش و برنامه ریزی آموزشی وزارت آموزش و پرورش به تببین مفهوم توسعه سواد بدنی و لزوم تحقق آن پرداختند.

19 مرداد 1399

کشف حفره های امنیتی خطرناک در زوم برای همه رایانه ها

به گزارش خبرنگاران به نقل از هات هاردویر، همزمان با شیوع ویروس کرونا استفاده مردم از نرم افزارهای گپ گروهی و ویدئو کنفرانس برای برگزاری جلسات کاری، آموزش آنلاین و غیره افزایش یافته است. یکی از محبوب ترین این نرم افزارها زوم است که افشای حفره های امنیتی...

17 مرداد 1399

معرفی کنسول PS5 به تعویق افتاد

شرکت سونی به تازگی اظهار داشت که معرفی کنسول پلی استیشن 5 تا اطلاع ثانوی به تعویق افتاد.

14 مرداد 1399

رونق جعل مدارک تحصیلی؛ از واقعیت تا انکار

در حالی که طی روزهای گذشته دستیار ویژه وزیر علوم آمار 3000 عددی مدارک جعلی در میدان انقلاب را مطرح کرد، معاون حقوقی وزیر علوم با تکذیب این آمار بیان نمود: تقلبی در نظام دانشگاهی ما وجود ندارد، نظام آموزش عالی ما پاک است و نباید در این زمینه سیاه نمایی کنیم....

13 مرداد 1399
تعداد: (74)