سفرهای جاده ای در هفته گذشته افزایش یافت

به گزارش تور انگلیس، تهران (پانا) - سفرهای جاده ای مردم در هفته گذشته باز هم نسبت به هفته قبل از آن افزایش یافت که نشان می دهد، ترددهای بین استانی در فاصله دو هفته مانده به سال نودر حال اوج گیری است.

سفرهای جاده ای در هفته گذشته افزایش یافت

سفرهای جاده ای مردم در هفته ای که گذشت در شرایطی که هر روز شاهد بیشتر شدن تعداد شهرهای قرمز کرونایی و جولان ویروس امیکرون در کشور بودیم، تغییر محسوسی را نسبت به هفته قبل از آن تجربه کرد.

چرا که بر اساس تازه ترین آمارهای منتشر شده از سوی مرکز مدیریت راه های کشور درباره شرایط تردد وسایل نقلیه مختلف در بازه زمانی ششم تا 12 اسفند ماه، به صورت میانه یک میلیون و 868 هزار و 513 وسیله نقلیه در هر روز در محورهای مواصلاتی کشور تردد کردند که نسبت به هفته قبل از آن افزایش 10 درصدی را تجربه کرد و در قیاس با به هفته مشابه سال گذشته رشد چهار درصدی داشت.

بعلاوه در این بازه زمانی بیش از هشت میلیون و 200 هزار وسیله نقلیه با پلاک یکتا تردد کردند که گرچه آمارها نسبت به هفته قبل از نظر تعداد پلاک های یکتا با کاهش قابل توجهی نسبت به هفته قبل از این آنالیز همراه بود اما تعداد تردد و سفر همین تعداد خودرو نسبت به هفته گذشته بیشتر شده است. بعلاوه مانند هفته های گذشته خودروهای شخصی با پلاک استان های تهران و البرز با سهمی بیش از 25 درصدی در صدر قرار دارند.

تردد ورود و خروج و سفرهای جاده ای مردم با خودروهای شخصی شان در همه استان های کشور با افزایش روبرو شده و در استان های خوزستان با 49 درصد، گیلان با 44 درصد و مازندران با 34 درصد بیشترین افزایش را نسبت به همین بازه زمانی در سال گذشته داشته است.

سفرهای جاده ای در این بازه زمانی نسبت به هفته گذشته تنها در استان کهکیلویه و بویر احمد آن هم با کاهش سه درصدی فرایند نزولی داشته و در استان چهار محال و بختیاری بدون تغییر مانده است اما در بقیه استان های کشور فرایند افزایشی را تجربه کرد. به گونه ای که ترددهای بین استانی در بازه زمانی ششم اسفند ماه تا 12 اسفند ماه در زنجان، کردستان، و آذربایجان غربی به ترتیب با 18 درصد، 17 درصد و 10 درصد رشد، بیشترین افزایش سفرهای را داشتند.

منبع: خبرگزاری پانا
انتشار: 25 خرداد 1401 بروزرسانی: 25 خرداد 1401 گردآورنده: tour-england.ir شناسه مطلب: 1415

به "سفرهای جاده ای در هفته گذشته افزایش یافت" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "سفرهای جاده ای در هفته گذشته افزایش یافت"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید