نهال کاری در 670 هکتار زمین در آذربایجان غربی تا فروردین 99

به گزارش تور انگلیس، مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری آذربایجان غربی با اشاره به طرح ملی نهال کاری، گفت: اجرای این طرح در 670 هکتار از زمین های استان تا فروردین سال آینده پیش بینی شده است.

نهال کاری در 670 هکتار زمین در آذربایجان غربی تا فروردین 99

به گزارش تور انگلیس به نقل از ایرنا، میرصمد سیدموسوی شنبه 30 آذر، با اشاره به این که 241 هزار اصله نهال در این سطح از اراضی آذربایجان غربی غرس می گردد، افزود: برای اجرای این طرح که از نیمه آذرماه جاری شروع شده، چهار ماه زمان در نظر گرفته شده است.

وی گفت: در کل کشور 14 میلیون اصله نهال برای اجرای این طرح در نظر گرفته شده است. سهم آذربایجان غربی از این تعداد نزدیک به 2 درصد است.

مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری آذربایجان غربی ادامه داد: علاوه بر این طرح برنامه ریزی ویژه ای نیز برای غرس نهال در هفته منابع طبیعی (نیمه اسفند سال جاری) تمهید شده که در این خصوص نیز با همکاری سازمان های مردم نهاد، مردم و دستگاه های اجرایی همکار، غرس ده ها هزار اصله نهال در نظر گرفته شده است.

آذربایجان غربی بیش از 101 هزار هکتار جنگل در شهرستان های پیرانشهر و سردشت دارد و علاوه بر آن کمتر از یک هزار هکتار جنگل در دیگر شهرستان های استان که بیشتر به صورت دست کاشت است، وجود دارد.

منبع: همشهری آنلاین
انتشار: 18 بهمن 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: tour-england.ir شناسه مطلب: 21

به "نهال کاری در 670 هکتار زمین در آذربایجان غربی تا فروردین 99" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "نهال کاری در 670 هکتار زمین در آذربایجان غربی تا فروردین 99"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید