پرداخت وام 50 میلیون تومانی به مسکن محلات حاشیه

به گزارش تور انگلیس، علیرضا تابش درباره فعالیت های بنیاد مسکن در بخش ساماندهی حاشیه نشینی گفت: بنیاد مسکن انقلاب اسلامی به بحث ساماندهی حاشینه نشینی در بعضی از شهرها وارد شده و به دنبال کاهش مخاطرات سکونت در این مناطق اقداماتی را انجام داده است.

پرداخت وام 50 میلیون تومانی به مسکن محلات حاشیه

جهت دریافت خدمات اجرای روف گاردن با گروه ساختمانی آبان در ارتباط باشید. روف گاردن و بام سبز با بهترین قیمت و بهترین کیفیت را از ما بخواهید.

وی با اشاره به ورود بنیاد به ساماندهی حاشیه نشینی در بعضی از شهرها گفت: ساماندهی 10 هزار واحد مسکونی در حاشیه زاهدان، 2 هزار و 500 واحد در چابهار و 2 هزار هم واحد در مشهد را در حال انجام داریم.

رئیس بنیاد مسکن انقلاب درباره ارائه تسهیلات به حاشیه نشینان ادامه داد: ارایه تسهیلات و وام بلاعوض و همچنین ساخت معابر از جمله اقدامات بنیاد برای احیای محیط زندگی در این مناطق است.

تابش با بیان اینکه ارائه تسهیلات به حاشیه نشینان شروع شده است، گفت: میزان این تسهیلات 50 میلیون تومان است و مناطق مورد نظر هم از سوی شهرداری ها و استانداری ها به بنیاد مسکن معرفی و واگذار شده است تا هر چه سریع تر نسبت به ساماندهی آن اقدام گردد.

وی با تاکید بر اقدام مهم بنیاد برای ساماندهی حاشیه نشینی گفت: از دیگر اقدامات ما واگذاری زمین به خود فرد است از این رو در زاهدان 100 میلیارد تومان در اختیار شهرداری ها قرار داده ایم، افرادی که در منطقه حاشیه نشین سکونت دارند به شهرداری ها معرفی می شوند، و اگر زمین شهرداری را تصرف نموده باشند، شهرداری می تواند عوارض زمین آن ها را از محل همان پولی که در اختیار شهرداری قرار داده ایم، بردارند.

رئیس بنیاد مسکن ادامه داد: به این ترتیب، ساکنان در این اراضی بدون اینکه پولی را بدهند، صاحب زمین می شوند و این اراضی به نام آنها ثبت می گردد.

تابش با بیان اینکه تمام معابر در این محلات را بنیاد مسکن اصلاح و احداث می نماید، اضافه نمود: 100 میلیارد تومان اعتبار برای احداث معابر در این محلات اختصاص داده ایم.

وی درباره احتمال جابجایی بعضی از ساکنان از این محلات گفت: عده ای که واحد هایشان در جهت معابر و تعریض قرار گرفته، باید از آن محل منتقل شوند. همچنین در این مناطق آنقدر فشردگی و تراکم بالا است که نمی توان با این حجم تراکم نسبت به ساماندهی آن اقدام کرد. بنابراین دراین محلات ذکر شده احتمالا 20 درصد جمعیت باید جابجا شوند.

منبع: ایلنا

منبع: تجارت نیوز
انتشار: 9 مرداد 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: tour-england.ir شناسه مطلب: 373

به "پرداخت وام 50 میلیون تومانی به مسکن محلات حاشیه" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "پرداخت وام 50 میلیون تومانی به مسکن محلات حاشیه"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید