یاری های اولیه آسیب بازو

به گزارش تور انگلیس، جدی ترین شکل آسیب بازو، شکستگی استخوان دراز بازو است. استخوان بازو می تواند در اثر یک ضربه مستقیم به طور عرضی از مرکز بشکند.شکستگی نوک استخوان معمولا یک آسیب پایدار است و دو انتهای استخوان شکسته شده در محل خود باقی می مانند. به همین علت، امکان دارد که شکستگی استخوان فورا آشکار نشود، گرچه احتمالا بازو دردناک خواهد بود. ممکن است مصدوم با این درد مدارا کند و تا مدتی شکستگی را بدون درمان رها کند.

یاری های اولیه آسیب بازو

یاری های اولیه آسیب بازو

جدی ترین شکل آسیب بازو، شکستگی استخوان دراز بازو است. استخوان بازو می تواند در اثر یک ضربه مستقیم به طور عرضی از مرکز بشکند.

شکستگی نوک استخوان معمولا یک آسیب پایدار است و دو انتهای استخوان شکسته شده در محل خود باقی می مانند. به همین علت، امکان دارد که شکستگی استخوان فورا آشکار نشود، گرچه احتمالا بازو دردناک خواهد بود. ممکن است مصدوم با این درد مدارا کند و تا مدتی شکستگی را بدون درمان رها کند.

تشخیص

درد تشدید شونده با حرکت

حساسیت در لمس و تغییر شکل روی محلی که دچار شکستگی شده است.

تورم سریع

کبودی که ممکن است آهسته تر بروز کند.

روش کار

1) از مصدوم بخواهید که بنشیند. ساعد مصدوم را به ملایمت، به طور افقی روی تنه او و در وضعیتی قرار دهید که برای او راحت تر است. از مصدوم بخواهید که در صورت امکان، آرنج خود را نگه دارد.

2) یک بالشتک نرم زیر دست آسیب دیده قرار دهید. سپس این دست و بالشتک مربوط به آن را به یاری یک آویز اندام بالایی ببندید تا ثابت نگه داشته شوند.

3) با بستن یک باند تا شده پهن به دور قفسه سینه و روی آویز، دست آسیب دیده را محکم کنید. سعی کنید از پیچیدن باند روی محل شکستگی پرهیز کنید. شرایط انتقال مصدوم به بیمارستان را مهیا کنید.

منبع:www.salamat.com

منبع: راسخون
انتشار: 2 مهر 1400 بروزرسانی: 2 مهر 1400 گردآورنده: tour-england.ir شناسه مطلب: 1152

به "یاری های اولیه آسیب بازو" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "یاری های اولیه آسیب بازو"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید