آخرین تحولات بازار مسکن تهران

به گزارش تور انگلیس، خبرنگاران: فعالان بازار معاملات مسکن معتقدند در حال حاضر حجم معاملات خرید و فروش مسکن نزدیک به صفر است و معدود معاملات شکل گرفته در بازار با هدف سوداگری است.

آخرین تحولات بازار مسکن تهران

جهت دریافت خدمات اجرای روف گاردن کوچک با گروه ساختمانی آبان در ارتباط باشید. روف گاردن و بام سبز با بهترین قیمت و بهترین کیفیت را از ما بخواهید.

به گزارش خبرنگاران فعالان و مشاوران املاک در مناطق مختلف شهر تهران با اشاره به تعطیلی و پلمب بخش زیادی از بنگاه های املاک در فروردین ماه امسال عنوان می نمایند: عدم فعالیت بنگاه های املاک در ماه گذشته به دلیل شیوع ویروس کرونا، سبب شده تا حجم معاملات خرید و فروش مسکن در این ماه به شدت کاهش پیدا کند.

از این رو می توان گفت کرونا به عنوان قوی ترین سرعتگیر معاملات مسکن در ماه گذشته عمل نموده است. این در حالی است که با وجود افت شدید حجم معاملات، فرایند رشد قیمت های پیشنهادی از سوی سازنده ها و فروشندگان مسکن ادامه داشته است. نکته مهم دیگر در مورد شرایط بازار معاملات ملکی در چند هفته اخیر از دیدگاه فعالان بازار آن است که هم اکنون بیش از 80 درصد خریداران و فروشندگان بازار، با هدف سوداگری به دنبال معامله هستند و از این رو خریدار و فروشنده واقعی در بازار کمتر وجود دارد.

یکی از فعالان بازار در گفت وگو با برنامه متراژ در رسانه تصویری اکو ایران عنوان نموده معدود معاملات منعقد شده در هفته های اخیر در بنگاه های املاک با افزایش قیمت نسبت به اسفندماه، اجرا شده اند. همین موضوع سبب شده تا شرایط رکود تورمی در بازار شکل گیرد. به این معناکه با وجود افت شدید حجم معاملات، فروشنده ها به طور مداوم قیمت های پیشنهادی خود را افزایش می دهند به طوری که حتی با وجود پیدا شدن یک مشتری نیز مجددا قیمت پیشنهادی خود را افزایش می دهند. مشروح این گفت وگو و آنالیز آخرین شرایط خرید و فروش املاک در بازار مسکن پایتخت را می توانید در رسانه تصویری اکو ایران به آدرس ecoiran.com در زیر لینک برنامه متراژ مشاهده کنید.

منبع: اقتصادنیوز
انتشار: 21 اردیبهشت 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: tour-england.ir شناسه مطلب: 226

به "آخرین تحولات بازار مسکن تهران" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "آخرین تحولات بازار مسکن تهران"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید