آشنایی با طراحی داخلی و خارجی یکی از کوچکترین خانه های جهان

به گزارش تور انگلیس، در مطلب پیشین نمونه هایی از کوچکترین خانه های جهان را معرفی کردیم که هر کدام با چیدمانی بسیار خلاقانه شرایط زندگی برای یک یا دونفر را در فضاهای بسیار کوچک فراهم نموده بودند. خانه هایی به مساحت 29 و حتی 15 متری که بدون وجود یک طراح داخلی هوشمند، زندگی در آنها به هیچ عنوان ممکن نبود. در ادامه مطالب پیشین این بار به سراغ یک طرح بسیار خلاقانه از خانه های کوچک می رویم که برای یک زوج جوان بهمراه فرزند کوچکشان ساخته شده است. همانطور که در عکس ها مشاهده می کنید این خانه در محلی بسیار باریک قرار گرفته، طوری که طراح هیچ راهی برای عریض کردن خانه در اختیار نداشت.

آشنایی با طراحی داخلی و خارجی یکی از کوچکترین خانه های جهان

جهت دریافت مشاوره خدمات قیمت کاتالوگ از بهترین و مجربترین طراحان کشور همراه ما باشید. از طراحی تا چاپ کاتالوگ های تبلیغاتی حرفه ای را با بهترین قیمت از ما بخواهید.

این خانه کوچک عرضش تنها 3.4 متر بوده و عمقش برابر با 13 متر است. تصور کنید چگونه در چنین فضای کوچکی می گردد برای یک خانواده سه نفره، یک منزل مسکونی با تمامی وسایل مورد احتیاج یک زندگی راحت امروزی فراهم کرد! اما طراح ژاپنی توانسته راه حلی بسیار هوشمندانه برای این مشکل پیدا کند. افزایش فضای قابل استفاده کف خانه به وسیله افزودن طبقات بیشتر بدون اینکه ارتفاع خانه از مقدار مجاز تجاوز کند. در این خانه باریک و کوچک، 6 طبقه وجود دارد که هرکدام از سطح کف متفاوتی نسبت به دیگری برخوردار هستند. با افزودن طبقات به این خانه باریک، مساحت کف قابل استفاده در این بنا از 44 متر (3.4*13) به 113 مترمربع افزایش پیدا نموده است.

برای اینکه نهایت استفاده از فضا گردد، در ساخت سازه از فریم های آهنی یا همان تیر آهن ها به شکلی نمایان استفاده شده و پوششی بروی آنها قرار نگرفته تا فضایی از این خانه کوچک اشغال نگردد، در حقیقت کل خانه بروی همین فریم های آهنی سوار شده است. در عوض پشت این سازه آهنی از پنل هایی باریک ضد حریق، عایق صدا و حرارت بکار رفته تا ایمنی در این خانه کوچک همچنان حفظ گردد. در شکل های زیر قسمت های مختلفی از این خانه باریک اما زیبا و پیشرفته را مشاهده خواهید کرد.

کوچکترین خانه های جهان

منبع: اتاق
انتشار: 13 آبان 1399 بروزرسانی: 7 اردیبهشت 1400 گردآورنده: tour-england.ir شناسه مطلب: 579

به "آشنایی با طراحی داخلی و خارجی یکی از کوچکترین خانه های جهان" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "آشنایی با طراحی داخلی و خارجی یکی از کوچکترین خانه های جهان"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید