احراز هویت روزانه یک میلیون نفر در بورس توسط 9 شرکت دانش بنیان

به گزارش تور انگلیس، دکتر علیرضا دلیری در مصاحبه با خبرنگاران اظهار کرد: چندی پیش سامانه احراز هویت الکتریکی توسط معاون علمی و فناوری رونمایی و راه اندازی شد؛ این سامانه احراز هویت دیجیتال توسط 4 شرکت دانش بنیان طراحی شده است.

احراز هویت روزانه یک میلیون نفر در بورس توسط 9 شرکت دانش بنیان

از وبسایت وزارت بهداشت درمان آموزش پزشکی دیدن نمایید.

وی با بیان اینکه بعد از آن، مراسم رونمایی 5 شرکت دانش بنیان دیگر به این شرکتها برای احراز هویت افراد در بورس اضافه شدند، اعلام کرد: با اضافه شدن این شرکتهای دانش بنیان ظرفیت احراز هویت الکتریکی در بورس افزایش یافت.

دستیار ویژه معاون علمی و فناوری با بیان اینکه 4 شرکت اول یک میلیون نفر را به صورت کلی احراز هویت کردند، اعلام کرد: با اضافه شدن 5 شرکت دانش بنیان دیگر، یک میلیون نفر در روز امکان احراز هویت دارند.

وی با بیان اینکه تا به امروز در کل 16 میلیون نفر احراز هویت شده اند، اعلام کرد: پیش بینی می گردد که این فرایند رو به افزایش باشد که شرکتهای دانش بنیان می توانند بدون خطا این احراز هویت را انجام دهند.

دلیری با تاکید بر اینکه این احراز هویت توسط این شرکت های دانش بنیان با فناوری هوش مصنوعی است، اعلام کرد: از این به بعد کل احراز هویت افراد برای ورود به بورس توسط این شرکتهای دانش بنیان انجام می گیرد که برای این منظور زمان کمتری از افراد در دفاتر پیشخوان تلف می گردد.

به گفته دلیری، احراز هویت الکتریکی و دیجیتال دقیق تر از احراز هویت حضوری است؛ زیرا در حضوری اپراتور پیشخوان دولت بر اساس چهره فرد احراز هویت می نماید اما دیجیتال، چهره فرد را با کارت ملی مطابقت می دهد.

وی با بیان اینکه کاغذبازی نیز در این فرایند حذف می گردد، اعلام کرد: بسیاری از کشورها اکنون از احراز هویت دیجیتالی بهره می برند از این رو لازم بود که به این عرصه ورود پیدا کنیم.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 9 مهر 1399 بروزرسانی: 9 مهر 1399 گردآورنده: tour-england.ir شناسه مطلب: 509

به "احراز هویت روزانه یک میلیون نفر در بورس توسط 9 شرکت دانش بنیان" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "احراز هویت روزانه یک میلیون نفر در بورس توسط 9 شرکت دانش بنیان"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید