افزایش خطر ابتلا به فشار خون به علت سکونت نزدیک فرودگاه

به گزارش تور انگلیس، آنالیز ها نشان می دهد قرار گرفتن زندگی در نزدیکی فرودگاه ها، در طولانی مدت ممکن است باعث افزایش خطر ابتلا به فشار خون و بروز سکته مغزی گردد.

افزایش خطر ابتلا به فشار خون به علت سکونت نزدیک فرودگاه

محققان پس از آنالیز اطلاعات مربوط به 420 نفر که نزدیک فرودگاه بین المللی آتن که فرودگاهی پررفت و آمد در یونان است، زندگی می نمایند، دریافتند که زندگی در منطقه ای که مقدار صدای هواپیماها بیشتر است، به ویژه در شب، با فشار خون بالا ارتباط دارد.

ظاهراً افزایش هر 10 دسی بل صدای هواپیما در شب، خطر ابتلا به فشار خون را 69 درصد افزایش می داد.

نتیجه این آنالیز نشان می دهد که مقدار بالای آلودگی صوتی با افزایش خطر سکته مغزی ارتباط زیادی دارد. با وجود این، محققان اعلام کردند که این ارتباط به میزان ای قوی نیست که از نظر آماری اهمیت داشته باشد.

سازمان ملی بهداشت انگلیس اعلام نموده است که از هر چهار نفر در انگلیس، یک نفر مبتلا به فشار خون است که این امر ممکن موجب فشار بیشتر بر قلب و اندام دیگر گردد و خطر ابتلا به بیماری های قلبی و بیماری های دیگر را افزایش دهد.

بخشی از این اطلاعات، برگرفته از آنالیز است که درباره ارتباط بین قرار داشتن در معرض صدا نزدیک فرودگاه ها و فشار خون بالا، بین سال 2004 تا 2006 به عمل آمد.

محققان دانشگاه آتن دریافتند که حدود نیمی از شرکت نمایندگان در این آنالیز (اندکی کمتر از 45 درصد) در طول روز در معرض بیش از 55 دسی بل صدای هواپیما قرار گرفتند، در حالی که دست کم از هر چهار نفر، یک نفر (اندکی بیش از 27 درصد) در طول شب در معرض بیش از 45 دسی بل صدای هواپیما قرار گرفتند.

از هر ده نفر، فقط یک نفر (11 درصد) در معرض بیش از 55 دسی بل صدای رفت و آمد خودروها در جاده قرار گرفتند.

به گفته محققان، بین 6-2004 و 2013، در 71 درصد افراد ابتلا به فشار خون و تپش قلب تشخیص داده شد و 18 درصد دیگر هم دچار حمله قلبی شدند.

منبع: کجارو / cann.ir
انتشار: 19 بهمن 1400 بروزرسانی: 19 بهمن 1400 گردآورنده: tour-england.ir شناسه مطلب: 1300

به "افزایش خطر ابتلا به فشار خون به علت سکونت نزدیک فرودگاه" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "افزایش خطر ابتلا به فشار خون به علت سکونت نزدیک فرودگاه"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید