انتقال هوایی پانزدهمین قلب اهدایی از رفسنجان به تهران

به گزارش تور انگلیس، رییس مرکز مدیریت پیوند و درمان بیماری های وزارت بهداشت گفت: پانزدهمین عملیات انتقال هوایی قلب پیوندی در کشور و دومین مورد از رفسنجان به تهران صبح امروز (24 بهمن ماه) صورت گرفت.

انتقال هوایی پانزدهمین قلب اهدایی از رفسنجان به تهران

به گزارش تور انگلیس، دکتر مهدی شادنوش با بیان اینکه عملیات انتقال با مدیریت مرکز مدیریت پیوند و درمان بیماری های وزارت بهداشت و سازمان اورژانس کشور با موفقیت انجام شد، گفت: در کمتر از یک هفته از اولین انتقال قلب هوایی از رفسنجان به تهران با کوشش بی وقفه همکاران واحد شناسایی و فراهم آوری دانشگاه علوم پزشکی رفسنجان دومین قلب اهدایی نیز جداسازی و با همکاری سازمان اورژانس کشور به صورت هوایی به بیمارستان امام خمینی(ره) تهران منتقل شد.

وی اضافه کرد: قهرمان اهداکننده، جوان 20 ساله بود که با تشخیص مرگ مغزی و رضایت خانواده ایشان قلب، دو کلیه و کبد جهت پیوند به بیماران نیازمند اهدا شد.

رییس مرکز مدیریت پیوند و درمان بیماری های وزارت بهداشت در ادامه گفت: با هماهنگی تیم های فراهم آوری اعضای پیوند بیمارستان های علی بن ابیطالب رفسنجان و امام خمینی(ره) تهران و با یاری سازمان اورژانس کشور، اورژانس هوایی کشور و تیم های درمانی دو مرکز، عضو پیوندی به بیمارستان امام خمینی(ره) منتقل و به جوان 26 ساله پیوند زده شد.

شادنوش ادامه داد: دو کلیه این فرد به کرمان و کبد او جهت اهدا به شیراز منتقل شد.

بنابر اعلام وبدا، وی در سرانجام گفت: با توجه به کوشش های انجام شده در سال های اخیر، امروز شاهد شرایط بسیار مطلوب تر اهدای عضو در کشور هستیم و امیدوارم فرایند افزایش اهدای عضو در سال های آینده استمرار داشته باشد.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 8 فروردین 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: tour-england.ir شناسه مطلب: 152

به "انتقال هوایی پانزدهمین قلب اهدایی از رفسنجان به تهران" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "انتقال هوایی پانزدهمین قلب اهدایی از رفسنجان به تهران"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید