برای همه کارت ها و حساب های بانکی می توانید رمز دوم پویا بگیرید

به گزارش تور انگلیس، مشتریان بانکی می توانند برای تمامی کارت های خود حتی از یک بانک رمز دوم پویا بگیرند و رمز دوم پویا برای حساب های مشترک نیز برای فرد دارنده کارت فعال می گردد.

برای همه کارت ها و حساب های بانکی می توانید رمز دوم پویا بگیرید

به گزارش تور انگلیس، رمز دوم پویا قرار بود از ابتدای دی ماه امسال اجباری گردد و بر همین اساس بسیاری از مشتریان بانکی برای دریافت رمز دوم خود اقدام کردند.

با گذر از نخستین روز دی ماه امسال، بانک مرکزی بنا بر دلایلی تصمیم گرفت تا اجباری شدن این طرح در همه بانک ها را تا انتهای همین ماه انجام دهد، به نظر می رسد که این اقدام به دلیل جلوگیری از ایجاد مشکل برای مشتریان بانکی در استفاده از رمز دوم پویا انجام گرفته است.

از سوی دیگر، اتصال بعضی بانک ها به سامانه هریم بانک مرکزی که به وسیله آن رمز دوم پیامکی اجرایی خواهد شد، در ابتدای دی ماه برقرار نبود و گفته شده که رمز دوم پویا بر بستر پیامک نیز از نیمه دی ماه اجرایی می گردد.

اما بعضی از مشتریان بانکی هنوز اطلاعات دقیقی از نحوه دریافت رمز دوم پویا و بعضی شرایط خاص آن ندارند، به طوریکه بعضا سوالاتی در ذهن مشتریان بانکی در این باره مطرح می گردد.

بعضی افراد ممکن است در یک بانک بیش از یک حساب داشته باشند و برای هر کدام از این حساب ها، کارت جداگانه ای داشته باشند؛ بنابراین این مشتریان بانکی می توانند برای تمامی کارت های خود رمز دوم پویا را دریافت نمایند و بانک ها محدودیتی در این باره ندارند.

شماره ای که رمز دوم پویا بر بستر آن فعال می گردد نیز بسته به انتخاب مشتری و ثبت شماره تلفنش در بانک دارد. از سوی دیگر بعضی مشتریان بانکی از شرایط رمز دوم پویا برای حساب های حقوقی می پرسند و این در حالی است که بر اساس قانون، بانک ها اجازه صدور کارت برای حساب های حقوقی را ندارند و در واقع کارتی به این حساب ها تعلق نمی گیرد.

درباره حساب های مشترک نیز پیگیری های تور انگلیس حاکی از آن است با توجه به اینکه برای حساب های مشترک تنها یک کارت و فقط به نام یکی از دارندگان حساب صادر می گردد، رمز دوم پویا نیز برای همان کارت و به شماره فرد مورد نظر فعال خواهد شد.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 2 اسفند 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: tour-england.ir شناسه مطلب: 64

به "برای همه کارت ها و حساب های بانکی می توانید رمز دوم پویا بگیرید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "برای همه کارت ها و حساب های بانکی می توانید رمز دوم پویا بگیرید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید