رشد شاخص های بورس در آخرین روز کاری

به گزارش تور انگلیس، تهران (پانا) - معاملات بازار بورس در آخرین روز هفته کاری، تغییراتی به نفع مشتریان حقیقی بازار سهام داشت.

رشد شاخص های بورس در آخرین روز کاری

به گزرش اقتصادنیوز، بازار سهام در روز پایانی هفته کاری با رشد شاخص های بورس همراه شد. مقاومت حقوقی ها در روزی که دو سیگنال مثبت از بازار سهام ارسال شد، از لبه کانال 1.2 میلیون واحد دور شد. در این روز شاخص کل بورس با افزایش 21.4 هزار واحدی (معادل 1.78 درصد) در نقطه 1.229 میلیون واحد رسید.

شاخص کل هم وزن نیز با افزایش 1.692 واحد (معادل 0.53 درصد) در نقطه 318.7 هزار واحد ایستاد. فولاد، فملی، فارس، وغدیر و نوری جزو نمادهایی بودند که بیشترین تاثیر را در رشد شاخص کل بورس داشتند.

شاخص کل فرابورس هم با افزایش 79 واحدی در نقطه 17.03 هزار واحد ایستاد. این درحالی است که زاگرس، شگویا، شاوان و هرمز جزو نمادهایی بودند که شاخص کل فرابورس را با رشد روبرو 79 واحدی روبرو کردند.

بعلاوه ارزش کل معاملات بازار سهام امروز 4.8 هزار میلیارد تومان برآورد شد که سهم ارزش معاملات خُرد 3.2 هزار میلیارد تومان برآورد شد.

تراز پول حقیقی ها هم امروز با روز قبل تفاوت عمده ای داشت؛ بدین ترتیب حقیقی ها 89.2 میلیارد تومان پول از بازار سهام خارج و 159.6 میلیارد تومان وارد صندوق های با عایدی ثبات کردند. حجم خروج پول حقیقی ها از بازار سهام در معاملات امروز نسبت به معاملات دیروز (1132.8 میلیارد تومان) بیش از 12 برابر کوچک تر شد.

بیشترین خروج پول حقیقی ها از بازار سهام برای میدکو با 28.7 میلیارد تومان، سمگا با 14.3 میلیارد تومان، فملی با 12.4 میلیارد تومان، پارسان با 11.3 میلیارد تومان و وگردش با 11.2 میلیارد تومان بود. حقیقی ها بعلاوه 45.7 میلیارد تومان پول وارد نماد نوری و 40.4 میلیارد تومان وارد نماد بوعلی کردند. حقیقی ها همچنان در نمادهای شتران با 21.6 میلیارد تومان، فولاد با 20.1 میلیارد تومان و شپنا با 13.6 میلیارد تومان شاهد بیشترین ورودی پول به بازار سهام بودند.

حقوقی ها بعلاوه در نمادهای فملی، فولاد، وبصادر، شپنا و ملت در موقعیت خرید و در صندوق های سرمایه گذاری در موقعیت های فروش قرار گرفتند.

تراز سرانه معاملات به 1.6 میلیون تومان به نفع فروشندگان رسید، این در حالی بود که روز قبل این عدد 13.8 میلیون تومان به نفع فروشندگان بود. آنالیز آمارهای عملکردی بازار سهام نشان می دهد که به طور معناداری یک تغییر جهت در بازار شکل گرفت. سرانه خرید حقیقی ها 14.2 میلیون تومان و سرانه فروش حقیقی ها 15.8 میلیون تومان بود.

البته ارزش صف های خرید از 213.2 میلیارد تومان به 435.2 میلیارد تومان رسید. ارزش صف های فروش هم از 437.4 میلیارد تومان به 429.1 میلیارد تومان رسید. شرایط ارزش صف های خرید و فروش در معاملات امروز در شرایط برابری دنبال می شدند.

تعداد نمادهای دارای صف فروش (125 نماد) نیز در شرایط برابری با تعداد نمادهای دارای صف خرید (12 نماد) دنبال شد. فرایند صف های خرید و فروش نشان میدهد که میل به جمع شدن صف های فروش و تشکیل صف های خرید در ساعت پایانی شدت گرفت و همین باعث شد برخلاف روزهای قبل که این شکاف 10 برابر بود، امروز از بین رود.

بیشترین نسبت حجم به شناوری برای مفاخر با 6.9 درصد و شسینا با 6.3 درصد بود.

بیشترین افزایش قیمت در معاملات امروز بورس برای شتران با 5 درصد بود. بیشترین کاهش قیمت هم برای ثنوسا با 4.96 درصد بود. بیشترین حجم معاملات هم برای نمادهای خودرویی (خودرو، خساپا و خگستر) و نمادهای پالایشی (شپنا و شتران) بود. بهترین گروه های صنعت برای نمادهای شیمیایی، خودرو، فرآورده نفتی و فلزات اساسی بود. بیشترین کاهش ارزش در بورس برای نمادهای غکوروش، ذوب، تایرا، انرژی و درازک بود.

در فرابورس بیشترین بازدهی قیمت برای نماد بساما با 5 درصد بود. بیشترین کاهش قیمت هم برای کوثر با 4.99 درصد بود. بیشترین حجم معامله هم برای نمادهای تجلی، کرمان، اعتماد، فرابورس و سمگا بود. بیشترین کاهش ارزش بازار هم برای نماد غصینو، دماوند، کوثر، فرابورس و خدیزل بود.

منبع: خبرگزاری پانا
انتشار: 3 فروردین 1401 بروزرسانی: 3 فروردین 1401 گردآورنده: tour-england.ir شناسه مطلب: 1346

به "رشد شاخص های بورس در آخرین روز کاری" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "رشد شاخص های بورس در آخرین روز کاری"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید