صادقی: همگروه نشدن ایران با ژاپن اتفاقی بسیار مثبت است، با اسکوچیچ فرایند خوب تیم ملی را ادامه می دهیم

به گزارش تور انگلیس، مربی فوتبال کشورمان حضور ایران در سید نخست مرحله پایانی انتخابی جام جهانی 2022 قطر را اتفاقی مثبت می داند.

صادقی: همگروه نشدن ایران با ژاپن اتفاقی بسیار مثبت است، با اسکوچیچ فرایند خوب تیم ملی را ادامه می دهیم

با ما همراه باشید و درباره وبلاگ شکلاتی بیشتر بدانید.

ابراهیم صادقی در گفت وگو با خبرنگار ورزشی خبرنگاران، درباره نتایج درخشان تیم ملی ایران در چهار بازی پایانی مقدماتی جام جهانی 2022 قطر گفت: با توجه به اینکه دور رفت را از دست داده بودیم، فشار زیادی روی بازیکنان و کادر فنی وجود داشت. این موضوع از لحاظ ذهنی خیلی خوب مدیریت شد و عملکرد بسیار خوبی در همه دیدارها داشتیم. همه موافق بودیم که نفرات بسیار خوبی داریم و تیم ملی تا به امروز این همه بازیکن در کلاس جهانی نداشته است. به ویژه در خط حمله که ترافیک شدید و چالش بزرگی برای تیم ملی وجود داشت، از لحاظ فنی شرایط بهتری نسبت به رقبا داشتیم.

وی با اشاره به دیدار پایانی مقابل شاگردان کاتانتس بیان نمود: حتی مقابل عراق که با اختلاف یک گل پیروز شدیم، می توانستیم گل های بیشتری بزنیم و موقعیت چندانی به حریف ندادیم. در سال های گذشته نتوانستیم اردوها و بازی های تدارکاتی خوبی داشته باشیم. امتیازات زیادی از دست داده بودیم و شرایط سخت شده بود، اما به نظرم خیلی به این مرحله توجه می شود و ما تازه از پیش مقدماتی عبور کردیم. قدرت های اصلی در مرحله نهایی به جای مانده اند.

سرمربی پیشین سایپا با بیان اینکه انتظار می رفت ایران با ستاره های خود به راحتی از دور دوم مقدماتی عبور کند، به خبرنگاران گفت: از همه بازیکنان تیم ملی تشکر می کنم. آنها با تمام وجود بازی کردند و تمرکز لازم را داشتند. کادر فنی هم فضا را به خوبی مدیریت کرد و به تیم آرامش داد.

وی خاطر نشان کرد: مردم ما پس از موفقیت تیم های ملی ورزشی کشورمان بسیار مسرور می شوند. با این اوصاف مدیران ارشد کشور باید بدانند ورزش باعث نشاط جامعه است و می بایست به آن توجه لازم را داشته باشند.

صادقی در مورد سیدبندی مرحله پایانی دور انتخابی جام جهانی قطر و حضور ایران در سید نخست اعلام کرد: ژاپن بسیار خوب فوتبال بازی می کند و همگروه نشدن با این تیم اتفاقی بسیار مثبت است. تیم هایی چون عربستان، استرالیا و کره جنوبی همیشه خوب بوده اند و جذابیت فوتبال هم به خاطر غیرقابل پیش بینی بودن آن است. نباید بگوییم چون ایران بهتر است، پس حتماً مقابل رقبا پیروز می شود.

وی با اشاره به لزوم برنامه ریزی مناسب برای شاگردان دراگان اسکوچیچ شرح داد: نسل فعلی تیم ملی می تواند تیم را به راحتی به جام جهانی ببرد و این بار صعود از مرحله گروهی جام جهانی باید هدف مان باشد. باید برنامه ریزی خوبی انجام و تیم ملی به خوبی حمایت شود تا به مرحله حذفی جام جهانی برسیم. تیم ملی فقط همین بازیکنانی نیستند که در زمین بازی می کنند.

مربی فوتبال کشورمان با اشاره مجدد به نتایج ضعیف ایران در دور رفت رقابت ها نام کرد: در دور رفت هم همین بازیکنان را داشتیم، اما تیم به خوبی مدیریت نشد، برنامه ریزی نداشت و به بحرین و عراق باخت. سپس آرامش لازم بر تیم ملی حاکم شد و همدلی در تیم به وجود آمد تا ایران نتیجه بگیرد. مسئله ای بابت نفرات تیم ملی نداریم و باید با برنامه ریزی بهتر به جام جهانی برویم. در سیدبندی هم شرایط خوبی داریم و هدف ما در شرایط فعلی، صعود به جام جهانی است. با این حال با توجه به اینکه در دو جام جهانی متوالی به میدان رفتیم، بازی کردن در این مسابقات نمی تواند هدف اصلی ما باشد.

صادقی در مورد شرایط ادامه فعالیت دراگان اسکوچیچ در تیم ملی ایران گفت: از زمانی که اسکوچیچ سرمربی تیم ملی شد، شیوع کرونا اجازه نداد بازی و اردوی تدارکاتی مناسبی داشته باشیم. او خیلی انرژی و وقت گذاشت و جلسات مختلفی با سرمربیان لیگ رجحان برگزار می کرد. اسکوچیچ نظر آنها را می پرسید و وحید هاشمیان هم با مربیان در ارتباط بود. من پیش از آن تجربه فعالیت به نام مربی را نداشتم، اما از سایر همکارانم می شنیدم که این تعامل پیش از اسکوچیچ وجود نداشت.

وی با بیان اینکه شاهد تلاش اسکوچیچ بوده است، شرح داد: این مربی همه بازی ها را تماشا می کرد و چندین ساعت وقت می گذاشت. او همه بازیکنان را زیر نظر داشت و تیم ملی با او انسجام خوبی پیدا کرد. دیدیم ایران در همه بازی ها بر حریف خود مسلط بود و رقبا را تحت فشار می گذاشت. به نظرم اسکوچیچ می تواند کارش را به خوبی ادامه بدهد و می توانیم این فرایند خوب را با او ادامه دهیم. تصمیمات مهم با فدراسیون فوتبال و هیئت رئیسه آن است، اما به نام یک مربی می گویم که اسکوچیچ خیلی خوب است و اگر تدارکات بهتری داشته باشد، تیم ملی می تواند بهتر از این هم باشد.

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 25 تیر 1400 بروزرسانی: 25 تیر 1400 گردآورنده: tour-england.ir شناسه مطلب: 1058

به "صادقی: همگروه نشدن ایران با ژاپن اتفاقی بسیار مثبت است، با اسکوچیچ فرایند خوب تیم ملی را ادامه می دهیم" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "صادقی: همگروه نشدن ایران با ژاپن اتفاقی بسیار مثبت است، با اسکوچیچ فرایند خوب تیم ملی را ادامه می دهیم"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید