فینالیست های لیگ قهرمانان چقدر پاداش گرفتند؟

به گزارش تور انگلیس، بایرن مونیخ و پاری سن ژرمن که به فینال لیگ قهرمانان اروپا صعود نموده اند درآمدزایی قابل توجهی از این رقابت ها داشتند و می توانند با فتح جام نزدیک به هشت میلیون یورو دیگر پاداش دریافت نمایند.

فینالیست های لیگ قهرمانان چقدر پاداش گرفتند؟

به گزارش خبرنگاران و به نقل از آس، لیگ قهرمانان که پس از 140 روز وقفه پیگیری شد یکشنبه شب با ملاقات پاری سن ژرمن و بایرن مونیخ به سرانجام می رسد. این رقابت ها به خاطر بحران کرونا با شکل متفاوتی برگزار گردید و از مرحله یک چهارم نهایی بازی ها به صورت تک بازی در شهر لیسبون به انجام رسیدند.

یکی از مهمترین نکته های لیگ قهرمانان برای اغلب تیم ها درآمدزایی در این رقابت ها است. باشگاه های عظیم که اغلب در مرحله نهایی این بازی ها حضور دارند می توانند مبلغ قابل توجهی به دست آورند. یوفا فصل گذشته سیستم جدیدی برای پاداش های تیم های حاضر در لیگ قهرمانان قرارداد که هر باشگاه با شرکت در مرحله گروهی 15.25 میلیون یورو دریافت کند.

پاری سن ژرمن نخستین تیمی بود که توانست به فینال صعود کند. این تیم تا به امروز به خاطر نتایجی که کسب نموده 76.65 میلیون یورو به دست آورده است و 27.7 میلیون یورو از رنکینگ خود کسب کرد. از طرفی بایرن به خاطر نتایج 63.45 میلیون یورو کسب کرد که با صعود به فینال این رقم به 78.45 میلیون یورو رسید. باوارایی ها از رنکینگ هم 32 میلیون یورو به دست آوردند.

به این رقم باید درآمدزایی تیم ها به وسیله مارکت پول هم را اضافه نمود. همچنین تیمی که یکشنبه جام قهرمانی را بالای سر خواهد چهار میلیون دیگر به دست خواهد آورد و 3.5 میلیون یورو به خاطر حضور در سوپرجام اروپا اما چگونه این جوایز در لیگ قهرمانان تقسیم می شوند؟

پاداشی که تیم ها به خاطر نتایج کسب می نمایند مانند فصل گذشته است. هر پیروزی در مرحله گروهی 2.7 میلیون یورو و هر تساوی 900 هزار یورو، صعود به یک هشتم نهایی 9.5 میلیون، یک چهارم نهایی 10.5 میلیون و نیمه نهایی 12 میلیون یورو ارزش دارد. در نهایت به تیم هایی که فینالیست می شوند 15 میلیون یورو داده می گردد و قهرمان چهار میلیون یورو دریافت می نماید. همچنین تیم قهرمان به خاطر صعود به سوپرجام هم 3.5 میلیون یورو کسب می نماید.

شرایط پرداخت ها در لیگ قهرمانان:

پرداخت اولیه، 25 درصد، 488 میلیون یورو

پاداش به خاطر نتایج، 30 درصد، 585 میلیون یورو

رنکینگ، 30 درصد، 585 میلیون یورو

مارکت پول، 15 درصد، 292 میلیون

مجموع 1.950 میلیارد یورو

لیورپول قهرمان فصل 19-2018 تنها به خاطر این پاداش ها 70 میلیون یورو به دست آورد. تیمی که در لیگ قهرمانان جام را بالای سر می برد به خاطر این پرداختی ها قطعا 62 میلیون یورو به دست می آورد. در مجموع تیم یورگن کلوپ توانست 109 میلیون یورو از تمام پاداش ها به دست آورد.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 17 مهر 1399 بروزرسانی: 17 مهر 1399 گردآورنده: tour-england.ir شناسه مطلب: 527

به "فینالیست های لیگ قهرمانان چقدر پاداش گرفتند؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "فینالیست های لیگ قهرمانان چقدر پاداش گرفتند؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید