مخمل کوه لرستان , سرزمین قله های سربه فلک کشیده

به گزارش تور انگلیس، اگر از خرم آباد به سمت الشتر عبور کنید در کنار جاده قله های سر به فلک کشیده و چشمه های جوشان و آبشارهای بلند را میبینید که این مناطق زیبا مخمل کوه لرستان نام دارد .

مخمل کوه لرستان , سرزمین قله های سربه فلک کشیده

با ما همراه باشید و درباره دیدنی های کانادا بیشتر بدانید.

مخمل کوه خرم آباد

مخمل کوه خرم آباد جایی که به خاطر گلسنگ هایش در استان لرستان به مخمل کوه معروف است. مخمل کوه به عنوان بخشی از دره تاریخی خاید آلو قسمتی از شهر خرم آباد را در دامن خود جای داده است. مخمل کوه بلند در دو سوی خود به دو تنگه مهم و استراتژیک منتهی می شود که در طول تاریخ رخدادهای فراوانی به خود دیده است. قسمت جنوبی مخمل کوه به جاده بروجرد به خرم آباد ختم می شود.

فاصله مخمل کوه تا خرم آباد

مخمل کوه کوهی است به ارتفاع بیش از یک هزار و 900 متر در شمال شرق خرم آباد که به عنوان بخشی از دره تاریخی خاید آلو / قسمتی از شهر خرم آباد را در دامن خود جای داده است.

این کوه بلند در دو سمت به دو تنگه مهم و استراتژیک ختم می شود که در طول تاریخ شاهد رخدادهای گوناگونی بوده است. قسمت جنوبی مخمل کوه به جاده بروجرد به خرم آباد ختم می شود؛ محلی که در هنگام ورود رضاخان به لرستان شاهد جنگ ها و درگیری های خونینی بوده است.

انتهای شمالی مخمل کوه نیز به جاده خرم آباد-الشتر می رسد که به تنگ شبیخون مشهور است و نام آن گویای بسیاری چیزهاست.

این کوه بافتی رسوبی دارد و بیشتر قسمت های آن پوشیده از گلسنگ است. با آغاز فصل بارش گلسنگ های سیاه رنگ و آفتاب سوخته سبزرنگ می شوند. سراسر سبز. گلسنگها آفتاب گریز هستند به همین علت قسمت هایی از مخمل کوه که کمتر آفتاب گیر است سرسبز تر و دیدنیتر است.

در قسمت انتهای شمالی مخمل کوه در تنگ شبیخون به همت اداره کل منابع طبیعی لرستان پارک جنگلی دایر شده که در فصل بهار و زمستان بسیار دیدنیست.

مخمل کوه برای کوه پیمایی بسیار مناسب و در دسترس است. با خودرو با چند دقیقه رانندگی به دامنه آن می رسید. فقط کافی است پس از رسیدن به میدان 22 بهمن تا انتهای بلوار ولیعصر برانید.

عکسهای مخمل کوه لرستان

منبع: مجله دلگرم
انتشار: 29 مهر 1399 بروزرسانی: 29 مهر 1399 گردآورنده: tour-england.ir شناسه مطلب: 552

به "مخمل کوه لرستان , سرزمین قله های سربه فلک کشیده" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مخمل کوه لرستان , سرزمین قله های سربه فلک کشیده"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید