هرگز کاری بدون دغدغه اجرا نکرده ام

به گزارش تور انگلیس، نوشین تبریزی که با نمایش تالاب هشیلان در بخش مرور سی و هشتمین جشنواره تئاتر فجر حضور دارد، این نمایش را نقدی اجتماعی و اثری ضد خشونت علیه زنان می داند.

هرگز کاری بدون دغدغه اجرا نکرده ام

این هنرمند تئاتر به تور انگلیس گفت: هرگز کاری اجرا ننموده ام که بی دغدغه باشد و صرفا به دنبال کارگردانی نبوده ام بلکه همواره سعی نموده ام حرفی اجتماعی برای آن دوره خاص داشته باشم.

او ادامه داد: نمایش تالاب هشیلان هم یک کار رئال اجتماعی و اثری درباره خشونت علیه زنان است و گوشه هایی هم به جنگ و تبعات آن می زنیم و به یکسری از اتفاقات اجتماعی هم توجه داریم، اتفاقاتی که بعضی از افراد را ناگزیر به مهاجرت، تغییر شغل و ... می نماید.

تبریزی گفت: بارها دیده ام بعضی از دوستان فقط به دنبال کارگردانی هستند و خیلی دغدغه های اجتماعی برایشان مطرح نیست. اما من همواره به مسایل اجتماعی توجه داشته ام.

او در پاسخ به این پرسش که جشنواره تئاتر فجر در دوره های مختلف برگزاری خود تا چه حد توانسته بستری را برای تعامل و گفتگوی میان هنرمندان و تبادل تجربیات میان آنان فراهم آورد، شرح داد: تئاتر قرار است آینه دموکراسی باشد ولی وقتی خودمان نمی توانیم به نظرات مخالفان احترام بگذاریم، یعنی مسئله ای وجود دارد. به طور مثال، سال جاری تصمیم گروهی ما، شرکت در جشنواره بود چون معتقدیم اگر قرار است حرفی بزنیم، آن حرف را باید به وسیله کارمان مطرح کنیم چون با صرف فریاد زدن، به جایی نمی رسیم.

تبریزی گفت: همواره کوشش نموده ام حرف و نقدم را به وسیله تئاترم بگویم چون داد کشیدن، راه به جایی نمی برد. البته این عقیده امروز من است و شاید ده سال دیگر، نظری متفاوت داشته باشم.

نویسنده و کارگردان نمایش های گنجفه با اشاره به حضورش در چند دوره جشنواره تئاتر فجر یادآوری کرد: سال جاری بعد از چند سال در جشنواره حضور دارم و پیش از این چهار پنج دوره به عنوان کارگردان در این رویداد شرکت داشته ام. همواره نمایش هایی را به صحنه برده ام که حرفی برای گفتن داشته اند و همواره جشنواره هم توانسته این حرف ها ار تحمل کند. در این دوره نیز دبیر و برگزارکنندگان جشنواره، هنرمندان تئاتر هستند و درباره بسیاری از موارد، راحت تر می توان با آنان به تفاهم رسید.

تبریزی تاکید نمود: این حرف ها نظرات واقعی من است و به خاطر خوشامد هیچ کس، چنین سخنانی را مطرح ننموده ام. البته که نمایش ما در بخش مرور جشنواره حضور دارد و در بخش مسابقه نیستیم که این سخنان شایبه ای بابت جایزه ایجاد کند.

نمایش تالاب هشیلان روز دوشنبه 14 بهمن ماه در دو نوبت 17:30 و 19:30 در تالار قشقایی مجموعه تئاتر شهر به صحنه می رود. افشین سلیمان پور، اتابک نادری، یعقوب صباحی، نوشین تبریزی، محمد صدیقی مهر، آیه کیان پور و مسعود شاکرمی، بازیگران این نمایش هستند.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 28 اسفند 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: tour-england.ir شناسه مطلب: 130

به "هرگز کاری بدون دغدغه اجرا نکرده ام" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "هرگز کاری بدون دغدغه اجرا نکرده ام"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید