گام نو سرمد به سمت ثروت سازی و سود بیشتر

به گزارش تور انگلیس، با ثبت نهایی افزایش سرمایه بیمه سرمد، راه برای در اختیار گرفتن سهم بیشتر از بازار بیمه، افزایش سهم نگهداری، ثروت سازی و البته شناسایی سود بیشتر برای سهامداران هموار شده و این تازه شروع یک حرکت نو خواهد بود. سید محمد مهدی بهشتی نژاد، مدیرعامل سرمد ماموریت دارد تا با نوسازی ساختار های مالی و فنی و بعلاوه تقویت همگرایی و همدلی در درون خانه سرمد، سهامداران را ترغیب کند تا به فکر افزایش سرمایه نو این بار از محل آورده نقدی باشند.

گام نو سرمد به سمت ثروت سازی و سود بیشتر

به گزارش دنیای بیمه، افزایش سرمایه بیمه سرمد در نشست مجمع عمومی فوق العاده صاحبان سهام در 14 آذرماه امسال به تایید سهامداران رسید و 28 دی ماه هیات مدیره شرکت در یک شفاف سازی آشکار اظهار داشت که مجوز های لازم از بیمه مرکزی اخذ و مدارک و مستندات به اداره ثبت شرکت ها ارسال شده است.

حالا این شرکت رسما از ثبت نهایی افزایش سرمایه رونمایی نموده و مدیرعامل سرمد مصمم است با رسیدن سرمایه 676 میلیارد تومان، اصلاحات را به تدریج در این شرکت کلید بزند و در نخستین هدف رسیدن به سهم 2 درصدی از بازار بیمه با نقش آفرینی شبکه فروش و نمایندگان خواهد بود. افزایش سرمایه شرکت یادشده که 25 بهمن ماه 1401 در اداره ثبت شرکت ها و موسسات غیرتجاری تهران به ثبت رسیده از محل تجددید ارزیابی دارایی ها صورت گرفته و بی تردید با توجه به عبور بیمه سرمد از حاشیه ها و ثمره ثبات و آرامش یک سال اخیر، برای بالانشینی و سودسازی و ثروت آفرینی بیشتر احتیاج به یک شارژ سرمایه متمایز دارد.

بهشتی نژاد در مقام سکاندار بیمه سرمد با قدردانی از کوشش یعقوب رشنوادی، مدیرعامل پیشین سرمد، در نو ترین اظهارنظر گفته است: عملکرد شرکت در جذب پرتفوی موفقیت آمیز بوده، اما این کافی نیست و باید روند موفقیت شرکت ادامه پیدا کند و کوشش کنیم تمرکزمان را بر روی اهدافمان حفظ کنیم. او با بیان اینکه شرکت بیمه سرمد در مسیر خوبی قرار گرفته، تاکید دارد: باید با تمرکز بر حرفه ای گرایی و برنامه محوری، این موفقیت ها را تداوم بخشیم.

او که از زمان پذیرش مسئولیت بیمه سرمد، کمتر سخن گفته و بیشتر در حال ارزیابی و برنامه ریزی برای آینده است، از این جهت همه در انتظار رونمایی از برنامه ها و تغییرات احتمالی برای ورود این شرکت به دهه دوم حیات یعنی دهه بلوغ و پیشرفت هستند چه اینکه بیمه سرمد به عنوان جوان ترین شرکت بیمه ای در بین 8 شرکت برتر صنعت بیمه کشور، اکنون در حال ورود به دوره تازه ای از بلوغ و البته ثبات است و به نظر می رسد سیاست راهبردی آینده علاوه بر تقویت رضایت بیمه گذاران و سهامداران، جذب مشتریان نو و تقویت شبکه فروش و نوسازی ساختار مالی به ویژه در حوزه سرمایه گذاری، بیمه گری حرفه ای و حرکت با برنامه باشد. مسیری روشن که ضامن سودسازی و ثروت آفرینی خواهد بود.

اثر مثبت بر سودآوری و قدرت رقابت سرمد

با ثبت نهایی افزایش سرمایه بیمه سرمد، انتظار می رود با بهبود توانگری مالی و افزایش قدرت در بازار، راه برای افزایش سود این شرکت و بهبود شرایط بازده سهام را هموارتر گردد و با در نظر گرفتن ترکیب سهامداران و آینده نگری آنها، آنچه ترسیم کننده افق روشن بیمه سرمد است، اعتماد سهامداران به برنامه ها و تغییرات آینده خواهد بود. چه اینکه هرچند با افزایش سرمایه ثبت شده، سرمد بر اساس مقررات و دستور العمل های بیمه مرکزی می تواند سهم نگهداری و قبولی حق بیمه را افزایش دهد، اما در حرکت به سمت اهداف تاخیر جایز نیست.

بهشتی نژاد به نظر با برنامه روشن به بیمه سرمد آمده و کوشش دارد با تکیه بر اعتماد سهامداران و اتحاد مدیران و کارشناسان، این شرکت را روی ریل نو قرار دهد و البته این ریل گذاری احتیاج به تزریق نقدینگی دارد و در گام بعدی او می خواهد افزایش سرمایه تا مبلغ 1000 میلیارد تومان از محل آورده نقدی را محقق سازد. تصمیمی که پس از مشخص هیات مدیره نو سرمد در سوم اسفندماه کلید زده خواهد شد و و انتظار می رود که بهار سال آینده سرمایه سرمد به رقم یادشده برسد.

دهه بلوغ و پیشرفت سرمد

بیمه سرمد که آبان سال آینده 10 سالگی اش را جشن خواهد گرفت، دهه دوم حیات خود را با چاشنی بلوغ و پیشرفت آغاز خواهد نمود، چه اینکه با پشت سرگذاشتن زیان 235 میلیارد تومانی سال 1400 اکنون و بر اساس صورت های مالی حسابرسی نشده به سود رسیده است؛ بنابراین نخستین پیغامد مثبت افزایش سرمایه بیمه سرمد، صفر شدن زیان انباشته به ارث رسیده از گذشته خواهد بود و انتظار می رود که در انتها امسال و یا بهار سال آینده با زیان انباشته خداحافظی کند.

این گزارش نشان می دهد: سهم نگهداری بیمه سرمد در 9 ماه نخست امسال رشدی 83 درصدی را نسبت به مدت مشابه سال قبل تجربه نموده و به حدود 1500 میلیارد تومان رسیده که 31 درصد بیشتر از کل سال گذشته و زیان عملیاتی 355 میلیارد تومانی سال 1400 در انتها آذر امسال به سود عملیاتی 3.8 میلیارد تومانی تبدیل شده که دلیل این تغییر مهم را می توان در افزایش عایدی از محل سرمایه گذاری ها و حق بیمه سهم نگهداری و البته کنترل و مدیریت خسارت های پرداختی جستجو کرد.

جهت یابی سرمایه گذاری سرمد

یکی از اولویت های احتمالی بیمه سرمد در دوران نو مدیریتی را شاید بتوان تدوین یک استراتژی متمایز متناسب با شرایط بازار بیمه و البته اقتصاد ایران در دهه دوم حیات این بیمه گر دانست و از این جهت به احتمال زیاد این استراتژی که اساس آن بر استحکام ساختار مالی، تحولات فناورانه جهت بهبود کیفیت خدمات به بیمه گذاران و متنوع سازی روش های عایدیزایی و سودسازی راسخ خواهد شد، پیغام آور جهت گیری ها و برنامه های تازه از ابتدای سال آینده است. تغییری که سنگ بنای آن در روز های انتهای سال 1401 گذاشته خواهد شد و انتظار می رود بهشتی نژاد از آن ها رونمایی کند.

منبع: فرارو
انتشار: 27 بهمن 1401 بروزرسانی: 27 بهمن 1401 گردآورنده: tour-england.ir شناسه مطلب: 1559

به "گام نو سرمد به سمت ثروت سازی و سود بیشتر" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "گام نو سرمد به سمت ثروت سازی و سود بیشتر"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید