آب سرد بولتون بر پیکر ترامپ درباره ایران

به گزارش تور انگلیس، جان بولتون که دشمنی او با ایران بر کسی پوشیده نیست در اظهاراتی دونالد ترامپ را از پیگیری موضوع استفاده از مکانیسم ماشه و بازگرداندن تحریم های ایران برحذر داشت.

آب سرد بولتون بر پیکر ترامپ درباره ایران

به گزارش خبرنگاران به نقل از مهر، جان بولتون مشاور سابق امنیت ملی دولت ترامپ در مقاله ای در روزنامه وال استریت ژورنال با اشاره به تصمیم دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا برای فعال کردن مکانیسم ماشه در برجام، نوشت: دولت آمریکا تهدید نموده که اگر تمدید تحریم تسلیحاتی ایران شکست بخورد مکانیسم ماشه را فعال نموده و همه تحریم های تعلیق شده را باز می گرداند اما حامیان توافق استدلال می نمایند که از آنجایی که واشنگتن از این توافق خارج شده، در جایگاهی نیست که مفاد آن را فعال کند. آنان حق دارند.

بولتون در ادامه با اشاره به اینکه دولت دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریکا میخواهد با استناد به پاراگراف 11 قطعنامه 2231 شورای امنیت، تحریم ها را علیه ایران بازگرداند، اضافه نمود: این زرنگی است اگر بگوییم که به خاطر اهدافی که داریم عضو توافق هسته ای هستیم اما برای چیزهایی که نمی خواهیم عضو آن نیستیم. این دلیل به تنهایی کافی است که نتوان فرایند بازگشت تحریم ها را فعال کرد.

بولتون در بخشی از این مقاله می نویسد: ممکن است توافق دوم با ایران در دولت بایدن یا حتی در دولت دوم ترامپ محقق گردد.

منبع: همشهری آنلاین
انتشار: 28 مهر 1399 بروزرسانی: 28 مهر 1399 گردآورنده: tour-england.ir شناسه مطلب: 549

به "آب سرد بولتون بر پیکر ترامپ درباره ایران" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "آب سرد بولتون بر پیکر ترامپ درباره ایران"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید