آمانوف: نمی دانستم علاقه استقلال جدی است، همه چیز مثل یک رویاست

به گزارش تور انگلیس، ستاره ازبک و نو استقلال اولین مصاحبه خود را پیش از سفر به تهران و پیوستن به آبی های تهران انجام داد.

آمانوف: نمی دانستم علاقه استقلال جدی است، همه چیز مثل یک رویاست

به گزارش گروه ورزشی خبرنگاران، مصاحبه غزیزبک آماتوف را با سایت اسپورت ازبکستان می خوانید:

عزیزبک عضویت در باشگاه استقلال را تبریک می گوییم. چگونه این انتقال رخ داد؟

زمانی که در دبی با تیم ملی تمرین می کردیم، از استقلال پیشنهاد دریافت کردیم. در واقع حتی قبل از آن نیز شایعاتی در خصوص آن وجود داشت. بعدها که وارد دبی شدم، پیشنهاد صددرصدی از ایرانی ها دریافت کردم. شخص سرمربی باشگاه(فرهاد مجیدی) من را می خواست. در ابتدا فکر نمی کردم علاقه استقلال جدی باشد اما مربی علاقه زیادی به من داشت. پس از آن پیشنهاد را آنالیز کردم و در نهایت به توافق رسیدیم.

شما یک سال دیگر با لوکومتیو قرارداد داشتید. آیا استقلال شما را دائمی خریده یا قرضی به تیم ایرانی می روید؟

لوکوموتیو نیز با جدایی من موافقت کرد. نمی دانم بین آنها چه گذشت. دو باشگاه به توافق رسیدند.

قراردادت با استقلال چندساله است؟

به مدت 2.5 سال

معمولا عادت نموده ایم که قرارداد یک ساله یا یک ساله و نیمی باشد اما شما با یک قرارداد 2.5 ساله استقلال موافقت کردید. چرا؟

باشگاه ایرانی به من پیشنهاد قرارداد 2.5 ساله داد و خواستار قرارداد برای این مدت شد. راستش من یک قرارداد 1.5 ساله می خواستم. با این حال استقلال خواستار قراردادی 2.5 ساله بود. سپس با هم مذاکره کردیم و در نهایت با پیشنهاد آنها موافقت کردم.

استقلال یکی از تیم های مطرح ایران است. مرحله تازهی در فعالیت فوتبالی شما شروع می گردد. با توجه به این موضوع، آیا می توانید بگویید که آماده لژیونر شدن هستید؟

من برای چالش های تازه آماده هستم. می خواهم خودم را به عنوان یک لژیونر امتحان کنم. چه اتفاقی خواهد افتاد؟ با این حال، یک شخص هرگز نمی تواند صددرصد آماده باشد. در این صورت ما بر خدا توکل می کنیم. آنچه در آنجا اتفاق می افتد برای من یک رویا است اما تمام تلاشم را خواهم کرد.

خداحافظی با لوکوموتیو سخت بود؟

از تیم خداحافظی کردیم چون مدت زیادی است که در لوکوموتیو بازی می کنم. این باشگاه بخشی از من شده است.برای لوکوموتیو بازی کردم و در این تیم پیشرفت کردم.

راستی زمانی که پیشنهاد جدی از استقلال دریافت کردید در خصوص این باشگاه ایرانی پرس و جو کردی؟

در خصوص باشگاه استقلال پرسیدم. بازی هایشان را دیدم. در مسابقات لیگ برتر ایران همواره قوی ترین بازیکنان برای این تیم بازی نموده اند. تا آخر می جنگند اما زمانی که پس از تماشا همه اینها با چشمان خودم تیم را در آینده ببینم، می توانم پاسخ روشنی به این سوال به شما بدهم. من هنوز نمی توانم تفاوتی را با آنچه در تلویزیون دیدم تشخیص دهم.

در تیم تازهت فرصتی برای صحبت کردن با سرمربی تیم داشتی؟

یک بار با مربی صحبت کردم. او به من گفت منتظرت هستم هر چه زودتر بیایی و باهم بیشتر صحبت کنیم. به زودی او را خواهم دید.

دوست دارم در خصوص تیم ملی خودمان بپرسم. آیا ملاقات در دبی بدون مشکل پیش رفت؟

اردو به خوبی پیش رفت. همه بازیکنان زحمت کشیدند. بچه ها در این اردوی تمرینی به شرایط خوبی رسیدند. بیشتر آنها برای رقابت ها آماده بودند. بازیکنان در اردوی امارات چند روزی را با هم سپری کردند و بیشتر با هم آشنا شدند.

زمانی که در دبی با تیم ملی تمرین می کردی، پیشنهاد استقلال حواس شما را پرت کرد؟

مدیربرنامه من عمدتاً درگیر پیشنهاد بود. زمانی که آنجا بودیم، نماینده ام گاهی اطلاعاتی را در این زمینه به من می داد. این وظیفه من نیست که با باشگاه مذاکره کنم. در آن موقع تمرکزم روی تیم ملی بود.

هدف شما از حضور در باشگاه استقلال چیست؟

می خواهم در تیم تازهم خوب بازی کنم و تاثیر مثبتی از خود به جای بگذارم. هدفم این است که ذهنیت خوبی از فوتبال ازبکستان در لیگ ایران به جای بگذارم. یک زمانی سرور جپاروف هم در آنجا بازی می کرد و نام خوبی برای خود دست و پا کرد.

اکنون برای حضور در مسابقات لیگ برتر ایران به قدرت بدنی بیشتری احتیاج دارید ...

بله، من این را می دانم. باید خیلی خوب تمرین کنم و آماده بازی در لیگ ایران هستم.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 21 تیر 1401 بروزرسانی: 21 تیر 1401 گردآورنده: tour-england.ir شناسه مطلب: 1438

به "آمانوف: نمی دانستم علاقه استقلال جدی است، همه چیز مثل یک رویاست" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "آمانوف: نمی دانستم علاقه استقلال جدی است، همه چیز مثل یک رویاست"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید