آمریکا هم کاردار سفارت روسیه را احضار کرد

به گزارش تور انگلیس، سفارت روسیه در آمریکا اطلاع داد، وزارت خارجه ایالات متحده کاردار این سفارتخانه را برای ابلاغ اعتراض واشنگتن به اقدامات ثبات زدای مسکو احضار کرد.

آمریکا هم کاردار سفارت روسیه را احضار کرد

همراه دور زمین باشید و با تور روسیه از کاخ کرملین دیدن کنید و در شهرهای زیبای مسکو و سوچی گشتی بزنید و خاطرات زیبایی برای خود رقم بزنید.

به گزارش گروه بین الملل خبرنگاران، به دنبال تشدید تنش ها در روابط آمریکا و روسیه که باعث بازگشت سفیران دو کشور به پایتخت هایشان شده است، واشنگتن کاردار سفارت مسکو را احضار کرد.

سفارت روسیه در آمریکا اطلاع داد که وزارت خارجه ایالات متحده کاردار این سفارتخانه را برای ابلاغ اعتراض واشنگتن به اقدامات ثبات زدای مسکو احضار کرد.

به نوشته خبرگزاری اسپوتنیک، بنا بر اعلام این سفارتخانه، کاردار سفارت روسیه در آمریکا از ملاقات با مقام های وزارت خارجه آمریکا (در ساختمان این وزارتخانه در واشنگتن) برای رد کردن شدید اتهام زنی های بی اساس علیه روسیه درباره انجام اقدامات ثبات زدا در منطقه یورو-آتلانتیک استفاده کرد.

روز چهارشنبه هفته گذشته، رسانه ها از اقدام وزارت خارجه روسیه در احضار نفر دوم سفارت آمریکا در روسیه اطلاع داده بودند.

این فعل و انفعالات در شرایطی صورت گرفته است که بحران در روابط آمریکا-روسیه سبب بازگشت سفیران این دو کشور به پایتخت ها شده است.

جان سولیوان سفیر آمریکا در روسیه اخیرا برای مشورت با مقام های آمریکایی به واشنگتن دی سی برگشته است. این اقدام سولیوان بعد از ان صورت گرفت که وزارت خارجه روسیه به او توصیه نموده بود با توجه به تشدید بحران در روابط دو کشور، به واشنگتن برود.

تنش ها در روابط آمریکا و کشورهای غربی با مسکو با اتهام زنی هفته گذشته آندری بابیس نخست وزیر جمهوری چک به روسیه شدت گرفت. بابیس و دولت او، سرویس اطلاعاتی روسیه را به دست داشتن در انفجارهای سال 2014 در شهر وربتیس متهم کرد اما مسکو این اتهام را به شدت رد نموده است.

به دنبال اتهام زنی دولت جمهوری چک به روسیه درباره دو انفجار در انبار مهماتی وربتیس که دو کشته هم بر جا گذاشت، این دولت از تصمیم خود برای اخراج 18 دیپلمات روس اطلاع داد.

روسیه اقدام این کشور در اخراج 18 دیپلمات خود را با اخراج 20 دیپلمات جمهوری چک پاسخ داد و آمریکا را به دست داشتن در این اتهام زنی جمهوری چک و گردانندگی اقدام ضد روسی متهم کرد.

پیش از این تحولات که به تشدید بحران در روابط آمریکا و بعضی کشورهای اروپایی با روسیه منجر شده است، بحران در روابط مسکو و واشنگتن روس ها را بر ان داشت که سفیر خود در آمریکا را برای مشورت به مسکو فرابخوانند.

دیمیتری پسکوف سخنگوی ریاست جمهوری روسیه روز آدینه (دیروز) گفت بهبود روابط با آمریکا، به اراده سیاسی متقابل احتیاج دارد. سخنگوی کاخ کرملین اضافه نمود، گفتار مقام های آمریکایی در این باره با اعمال مخربشان همخوانی ندارد (جزئیات بیشتر).

م

منبع: خبرگزاری فارس
انتشار: 3 خرداد 1400 بروزرسانی: 3 خرداد 1400 گردآورنده: tour-england.ir شناسه مطلب: 973

به "آمریکا هم کاردار سفارت روسیه را احضار کرد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "آمریکا هم کاردار سفارت روسیه را احضار کرد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید