آپنه خواب با استخوان ها و دندان های ضعیف تر مرتبط است

به گزارش تور انگلیس، طبق تحقیقات نو دانشگاه بوفالو در نیویورک، این شرایط که به عنوان تراکم مواد معدنی استخوان پایین شناخته می گردد، نشانگر پوکی استخوان است و می تواند خطر شکستگی را افزایش دهد و باعث لق شدن دندان ها و افتادن ایمپلنت های دندانی گردد.

آپنه خواب با استخوان ها و دندان های ضعیف تر مرتبط است

برای مطالعه این موضوع، محققان از توموگرافی کامپیوتری با پرتو مخروطی (CBCT) - نوعی اشعه ایکس- برای میزان گیری تراکم استخوان در سر و گردن 38 بزرگسال استفاده کردند. نیمی از شرکت کنندگان در مطالعه آپنه خواب (نوعی اختلال در خواب) داشتند.

این اسکن ها نشان داد که شرکت کنندگان مبتلا به آپنه خواب نسبت به شرکت کنندگان بدون این عارضه، تراکم استخوان کمتری داشتند.

آپنه خواب می تواند با مشکل در تنفس در هنگام خواب منجر به سطوح پایین اکسیژن در بدن، التهاب، استرس اکسایشی و الگو های تنفسی کوتاه گردد.

دکتر تیکریات الجوار، نویسنده ارشد، می گوید: این علائم ممکن است هر کدام یک اثر منفی مزمن بر متابولیسم استخوان و در نهایت تراکم استخوان داشته باشند.

وی در بیانیه خبری دانشگاه گفت: در حالی که ارتباط بین آپنه انسدادی خواب و تراکم استخوان پایین هنوز به طور کامل مورد آنالیز قرار نگرفته است، این مطالعه شواهد جدیدی در خصوص ارتباط آن ها ارائه می دهد که می تواند پیامد های متعددی برای درمان ارتودنسی داشته باشد.

وی در ادامه می افزاید: تصویربرداری CBCT به بخشی جدایی ناپذیر از عمل روزانه ارتودنسی تبدیل شده است و می تواند به عنوان یک ابزار غربالگری برای تراکم مواد معدنی استخوان پایین استفاده گردد.

منبع: فرارو
انتشار: 17 بهمن 1401 بروزرسانی: 17 بهمن 1401 گردآورنده: tour-england.ir شناسه مطلب: 1555

به "آپنه خواب با استخوان ها و دندان های ضعیف تر مرتبط است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "آپنه خواب با استخوان ها و دندان های ضعیف تر مرتبط است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید