احمد کاوند: ایران من، صندلی ویژه ای در برنامه های آینده آژانس عکس ایران دارد

به گزارش تور انگلیس، تهران (پانا) - احمد کاوند گفت برگزاری نمایشگاه در برنامه های آینده آژانس عکس ایران از صندلی ویژه ای برخوردار است.

احمد کاوند: ایران من، صندلی ویژه ای در برنامه های آینده آژانس عکس ایران دارد

احمد کاوند مدیر آژانس عکس ایران با اشاره به برگزاری اولین نمایشگاه گروهی عکاسان دفاتر انجمن سینمای جوانان ایران با عنوان ایران من در سی و هشتمین جشنواره بین المللی فیلم کوتاه تهران گفت: نمایشگاه عکس ایران من نمایشگاهی گروهی از عکاسان جوان سراسر کشور است که از 58 دفتر انجمن سینمای جوانان ایران برای ما ارسال و 53 عکس از میان آن ها انتخاب شد تا به شکل نمایشگاه در این جشنواره به نمایش درآیند.

کاوند تاکید نمود: اولین بار است که نمایشگاهی به این شکل و به صورت گروهی در جشنواره فیلم کوتاه تهران برگزار می گردد، سال های گذشته و هم زمان با جشنواره، مسابقه عکسی برگزار می شد و تصاویر هم به نام مسابقه به نمایش درمی آمدند اما این اولین نمایشگاهی ا ست که به علت راه اندازی مجدد آژانس عکس ایران برپا شده است.

مدیر آژانس عکس ایران درباره بازخوردهای دریافت شده از نمایشگاه ایران من تاکید نمود: به علت اینکه این نمایشگاه بعد از مدت ها غیبتِ عکس در جشنواره فیلم کوتاه تهران برپا شده است، از سوی مخاطبان با استقبال همراه شد.

او درباره اهمیت عکس در جشنواره اعلام نمود: عکس پایه ای برای سینماست، تاریخ سینما با عکس آغاز شده است و می تواند مفهیم عمیق و بزرگی را معرفی کند. انجمن سینمای جوانان ایران بخشی را برای آموزش عکاسی در نظر گرفته است که می تواند به کسانی که می خواهند تصویربردار شوند و زاویه دوربین را بهتر شناسایی نمایند از اهمیت بالایی برخوردار باشد، به نظر من عکاسی در پیشرفت هنر فیلمسازی بسیار موثر است.

کاوند در سرانجام درباره برنامه های آژانس عکس ایران مطرح کرد: 23 آیتم کاری را برای آژانس عکس ایران در نظر گرفته ایم که هدف آن توسعه و پیشرفت عکس و عکاسی در ایران است. قطعا نمایشگاه ها صندلی ویژه ای در برنامه های ما دارد. بعلاوه باید بگویم قصد داریم جشنواره مستقل عکسی را برگزار کنیم که به عنوان گردهمایی برای عکاسان برجسته کشور شناخته گردد.

سی وهشتمین جشنواره بین المللی فیلم کوتاه تهران 27 مهر تا 2 آبان 1400 (19 تا 24 اکتبر 2021) برگزار می گردد. این رویداد برای اولین بار در تاریخ سینمای ایران واجد شرایط تایید آموزشگاه اسکار شناخته و معرفی شده است.

منبع: خبرگزاری پانا
انتشار: 22 آبان 1400 بروزرسانی: 22 آبان 1400 گردآورنده: tour-england.ir شناسه مطلب: 1208

به "احمد کاوند: ایران من، صندلی ویژه ای در برنامه های آینده آژانس عکس ایران دارد" امتیاز دهید

1 کاربر به "احمد کاوند: ایران من، صندلی ویژه ای در برنامه های آینده آژانس عکس ایران دارد" امتیاز داده است | 5 از 5
امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "احمد کاوند: ایران من، صندلی ویژه ای در برنامه های آینده آژانس عکس ایران دارد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید