اعضای بدن که نباید با دست کثیف لمس گردد

به گزارش تور انگلیس، شستشوی دست ها یکی از مهم ترین روش های بهداشتی است که همواره بر آن تاکید می گردد. در طول روز، ما با انواع سطوح مختلف در تماس هستیم که می توانند پر از باکتری باشند و از این رو، شستن دست ها اقدامی موثر برای مقابله با آنها محسوب می گردد.

اعضای بدن که نباید با دست کثیف لمس گردد

اگر هر روز از رایانه یا تلفن همراه استفاده می کنید، احتمال انتقال میکروب ها از این دستگاه ها به دست و سپس دهان شما وجود دارد. این که دفتر کار شما تمیز است دلیل بر آن نمی گردد که هیچ مشکل دیگری وجود ندارد. میکروب و ویروس ها می توانند به وسیله هوا منتقل شوند که غیر قابل کنترل است. در تور انگلیس با بعضی اعضای بدن که نباید با دست کثیف آنها را لمس کنید بیشتر آشنا می شویم.

چشم ها

بینایی یکی از ارزشمندترین حواس انسان است و بر همین اساس عفونت چشم می تواند بسیار آزار دهنده باشد. به منظور برداشتن مژه یا چیزی از درون چشم ، مالش چشم ها با دست اقدامی معمول بین مردم است.بیشتر اوقات ما چشم های خود را بدون این که متوجه انجام این کار باشیم، لمس می کنیم.با این وجود، لمس چشم ها با دست های کثیف می تواند موجب شکل گیری عفونت های جدی گردد.

پیش از لمس کردن چشم ها دست های خود را به خوبی بشویید.در صورت احتیاج از یک دستمال کاغذی یا دستمال حوله ای برای پاک کردن اشک یا کنار زدن مژه بهره ببرید.

مراقبت هایی برای لنزهای تماسی

پیش از خارج کردن لنزها از چشم دست های خود را با صابون و آب گرم بشویید. صابون های مایع به طور معمول لایه ای از مواد شیمیایی را روی دست ها باقی می گذارند. این شرایط می تواند پس مانده ای روی لنزهای تماسی باقی بگذارد. با گذشت زمان، تجمع پس مانده ها می تواند موجب کاهش عمر مفید لنزهای تماسی گردد.

از قلم نیاندازید که پیش از استفاده از لنزهای تماسی با مراجعه به یک چشم پزشک چگونگی گذاشتن و برداشتن آنها را به طور دقیق یاد بگیرید.

پس از یک روز کاری خسته کننده و پیش از خارج کردن لنزها از چشم، شستشوی دست های خود را از قلم نیاندازید. به یاد داشته باشید مایعی که برای نگهداری لنزها مورد استفاده قرار می گیرد نمی تواند تمام میکروب ها را از بین ببرد.

قسمت های خصوصی

قسمت های خصوصی یا اندام های جنسی بدن انسان از جمله بخش هایی است که نباید با دست کثیف و آلوده در تماس باشند. تماس دست های کثیف با این قسمت ها به ویژه در بانوان می تواند انتقال میکروب و ابتلا به انواع مختلف عفونت ها را به همراه داشته باشد.

گوش

هرگز نباید با دست های کثیف گوش های خود را لمس نموده یا خراش دهید، این کار می تواند موجب جراحت بخش داخلی گوش و با گذشت زمان این زخم ها عفونی شوند.در وهله نخست، به یاد داشته باشید که داخل گوش ماده ای موم مانند که به نام جرم گوش شناخته می گردد، وجود دارد که از ورود باکتری ها جلوگیری می نماید. بر همین اساس، نباید کل جرم داخل گوش را خارج کنید. اگر احساس می کنید جرم بیش از اندازه در گوش شما وجود دارد به یک پزشک متخصص مراجعه کنید تا شرایط موجود آنالیز گردد.

صورت

اگر جوش یا لکه های قرمز روی پوستتان پدیدار شد ، شک نکنید که شاید یکی از علت های آن لمس کردن صورت با دست آلوده است که گاهی اوقات هم به صورت غیر ارادی انجام می دهید، سعی کنید تا حد امکان از این کار خودداری کنید. هنگامی که صورت خود را لمس می کنید؛ آن چه روی دست های شما وجود دارد می تواند به صورت منتقل گردد

منبع: پیام دلتا
انتشار: 30 فروردین 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: tour-england.ir شناسه مطلب: 176

به "اعضای بدن که نباید با دست کثیف لمس گردد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اعضای بدن که نباید با دست کثیف لمس گردد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید