بالدوین، شیب دارترین خیابان جهان

به گزارش تور انگلیس، خیابان بالدوین شیب دارترین خیابان جهان در شهر دونیدن نیوزیلند واقع شده است و به خاطر این ویژگی منحصر به فرد معروفیت یافته است. در این خیابان به ازای هر 2.86 متر، یک متر به شیب آن افزوده می شود و شیب آن به قدری تند است که در برخی نقاط، راه رفتن را عملا غیر ممکن می کند. با خبرنگاران همراه باشید.

بالدوین، شیب دارترین خیابان جهان

خیابان بالدوین که در شهر دونیدن در جنوب نیوزیلند واقع شده، عنوان شیب دارترین خیابان جهان را به خود اختصاص داده است. ابتدا این خیابان 350 متری، با شیب میانه آغاز می شود و رفته رفته شیب آن تند می شود به طوری که به 1:2.86 یا 19 درجه می رسد. به عبارت دیگر به ازای هر 2.86 متری که در سطح افق طی می کنید، یک متر به شیب خیابان اضافه می شود. شیب این خیابان آن قدر تند است که سطح آن را به جای آسفالت، بتن می ریزند؛ چون در روزهای گرم آسفالت ذوب شده و در شیب تند خیابان جاری می شود.

خیابان بالدوین در منطقه ای مسکونی در قسمت شمال شرقی دره قرار گرفته است که از قسمت شرقی دره لیندسی کریک تا آن سوی سیگنال هال به طرف اپوهو کشیده شده است. شیب این خیابان تا 70 متر افزایش می یابد و به طور میانه شیب آن کمی بیشتر از 1.5 است. سطح شیب های میانه آن از آسفالت است اما سطح شیب های تندتر از جنس بتن است.

شیب غیر عادی این خیابان حاصل برنامه ریزی ضعیف است. مسئولان برنامه ریزی در لندن که هیچ اطلاعی از مکان نگاری شهر نداشتند، بدون در نظر گرفتن نوع زمین با الگوی شبکه ای خیابان بندی کردند. این کار منجر به شکل گیری خیابان هایی شده است که دقیقا در سراشیبی تند تپه ها قرار دارند. به جای برگشتن بر سر میز نقشه کشی یا حداقل ایجاد راه های پر پیچ و خم برای مهار شیب تند آن، جاده ها را به طور عجیبی شیب دار ساخته اند. در واقع شیب بعضی از خیابان های این شهر به قدری تند بود که کسی نمی توانست از آن عبور کند.

خیابان بالدوین بعد از اتمام ساخت، به شیب دارترین خیابان جهان تبدیل شد. خیابان های دیگر نیز که به موازات این خیابان ساخته شده اند، همگی کاملا شیب دار هستند: خیابان آرنولد (1:3.6)، خیابان دالمنی (1:3.6) و خیابان کالدر (1:5.4).

امروزه ساکنان شهر دونیدن به خاطر معروفیت خیابان بالدوین به داشتن آن افتخار می کنند. هر ساله در فصل تابستان چند رویداد خیرخواهانه و مسابقه در این خیابان برگزار می شود مانند مسابقه دو که در امتداد خیابان از بالا تا پایین آن برگزار شده و در بالای خیابان هزاران شیرینی شکلاتی و در پایین خیابان هزاران توپ تنیس عرضه می شود.

منبع: کجارو / amusingplanet.com
انتشار: 6 خرداد 1401 بروزرسانی: 6 خرداد 1401 گردآورنده: tour-england.ir شناسه مطلب: 1395

به "بالدوین، شیب دارترین خیابان جهان" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "بالدوین، شیب دارترین خیابان جهان"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید