با متحدانمان به دنبال طولانی تر کردن و تقویت بند های برجام هستیم

به گزارش تور انگلیس، وزیر خارجه آمریکا در سخنرانی خود در کنفرانس خلع سلاح تاکید نمود که واشنگتن با همکاری متحدانش به دنبال طولانی تر کردن و تقویت مفاد برجام است.

با متحدانمان به دنبال طولانی تر کردن و تقویت بند های برجام هستیم

به گزارش گروه بین الملل خبرنگاران، آنتونی بلینکن وزیر خارجه آمریکا در سخنرانی خود در کنفرانس خلع سلاح گفت: ایالات متحده متعهد است که ایران هرگز به سلاح های اتمی دست نخواهد یافت.

وی تاکید همچنین کرد که دیپلماسی بهترین راه برای دستیابی به این هدف است.

بلینکن در ادامه سخنرانی اضافه کرد: همانطور که پرزیدنت جو بایدن گفته هر وقت ایران به تعهداتش در برجام برگردد واشنگتن نیز به این توافق بازخواهد گشت. ما با متحدانمان کار خواهیم کرد تا بند های برجام را طولانیتر و تقویت کنیم و دیگر نگرانی ها از جمله رفتار های منطقه ای و مساله موشکی ایران را برطرف کنیم.

وزیر خارجه آمریکا در ادامه اضافه کرد: ایران باید به تعهداتش به پادمان ها و توافق با آژانس بین المللی انرژی اتمی و دیگر تعهدات بین المللی خود عمل کند.

وزیر خارجه آمریکا پیش از این نیز در مصاحبه ای با تکرار مواضع قبلی واشنگتن درباره بازگشت ایران به برجام مدعی شد که هم اکنون راستا دیپلماسی باز بوده، اما صرف از سرگیری برجام دیگر کافی نیست.

اظهارات وزیر خارجه آمریکا برای بازگشت ایران به برجام درحالی مطرح میشود که ایران هیچ گاه از برجام خارج نشده و تنها در پاسخ به نقض و خروج آمریکا از برجام بعضی از تعهدات خود ذیل برجام را کاهش داده است.

مقامات ایران طی چند هفته گذشته بار های تاکید نموده اند که شرط ایران برای بازگشت به تعهداتش مطابق با برجام لغوکلیه تحریم ها و تضمین برای آن است.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 1 فروردین 1400 بروزرسانی: 1 فروردین 1400 گردآورنده: tour-england.ir شناسه مطلب: 856

به "با متحدانمان به دنبال طولانی تر کردن و تقویت بند های برجام هستیم" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "با متحدانمان به دنبال طولانی تر کردن و تقویت بند های برجام هستیم"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید