برنامه هفته منتقدان جشنواره کن اعلام شد، حضور یک فیلم از غزه

به گزارش تور انگلیس به نقل از هالیوود ریپورتر، آنارشیست ها ساخته الی واژمن کارگردان فرانسوی با بازی آدل اگزارکوپولوس برنده نخل طلا و طاهر رحیم برنده جایزه سزار، به عنوان فیلم افتتاحیه پنجاه و چهارمین هفته منتقدان بین المللی جشنواره فیلم کن انتخاب شد.

برنامه هفته منتقدان جشنواره کن اعلام شد، حضور یک فیلم از غزه

فیلم اختتامیه این بخش نیز فیلم زندگی عظیم یک کمدی گزنده از متیو وادپی فیلمبرداری است که به کارگردانی روی آورده است.

در این بین، هفت فیلم بلند در بخش رقابتی به نمایش درمی آیند که همه آنها به جز یکی با تمرکز بر جوان بودن کارگردانشان انتخاب شده اند.

تنزل درجه اولین فیلم بلند از فیلمسازان غزه ای عرب و تارزان ابوناصر است. این کمدی سیاه نگاهی به زندگی مردمان در نوار غزه به ویژه زنان در سالن آرایشگاه است.

کریشا برنده جایزه از هیات داوران SXSW اولین ساخته تری ادوارد شولتس نیز در بخش رقابتی هفته منتقدان کن به نمایش درمی آید. این فیلم با بازی خانواده خود شولتس ساخته شده و درباره یک گوسفند سیاه است که برای جشن شکرگزاری به آغل باز می گردد.

درامی از یوناس کارپیگنانو با عنوان مدیترانه درباره دو مهاجر آفریقایی که می خواهند خود را با زندگی در ایتالیا سازگار نمایند نیز در بخش رقابتی جای دارد. این دومین حضور این کارگردان در این بخش است. او در بخش رقابتی فیلم کوتاه سال پیش برای فیلم سیامبرا برنده شد.

در حالی که اولین فیلم بلند کلمنت کوگیتور کارگردان فرانسوی با عنوان نه زمین، نه آسمان با بازی گروهی از بازیگران جوان فرانسوی شامل جرمی رنیه نامزد جایزه سزار و کوین عزیز برنده سزار درباره سربازان فرانسوی در افغانستان است. این اولین فیلم بلند این کارگردان است که وارد بخشی رقابتی می گردد. در سال 2011 او با مستندی به نام بولتن در بخش شب کارگردانان حضور داشت و با جایزه ای از جشنواره به خانه بازگشت.

پائولینا از سانتیاگو میتره کارگردان آرژانتینی که پس از فیلم دانشجو ساخته شده، با ادامه همان موضوع به موضوع هوش و عدالت سیاسی می پردازد.

غول خفته ساخته اندرو سیویدینو بر مبنای نمایش کوتاهی که او به همین نام سال پیش در تورنتو ساخت، دیگر فیلم بخش رقابتی هفته منتقدان است.

زمین و سایه اولین فیلم آگوستو سزار اسودو کارگردان کلمبیایی که تصویرگر بخشی از زندگی و درباره کشت نیشکر و انتخاب بین ترک زمین های کشاورزی یا دلبستگی به زمین است، نیز در همین بخش جای دارد.

فیلم های منتخب در این بخش از میان 1100 فیلم انتخاب شده اند.

در همین حال اول فیلم لوییز گارل بازیگر فیلم سن لورن با عنوان دو دوست نمایشی ویژه در این هفته خواهد داشت.

شارل تسون مدیر هنری هفته منتقدان گفت فیلم های کوتاه برای بخش جانبی نیز از طیف و موضوع های شگفت آوری برخوردارند. فیلم های کوتاه حاضر در بخش رقابتی سال جاری شامل همه چیز خوب خواهد بود از پاتریک والرات، پسرها ساخته ایزابلا کاربونل، رفتار فرماندهی ساخته جوآئو پائولو میراندا ماریا، انتها اژدها ساخته مارینا دیابی، روباه از قدرت ببر استفاده می نماید ساخته لوکی کیوسواندی، هیولاها به عاشقان بدل می شوند ساخته وان دلاتره، عشق بعدا می آید ساخته سونجویی سینا، رامونا ساخته آندری کروتلسکو، زیادی محشر برای مدرسه ساخته کوین فیلیپس و آبله مرغی ساخته فولویو ریسولئو است.

گروه داوران بخش جانبی پیشتر معرفی شده اند و شامل کاتل کیلور کارگردان فرانسوی، پیتر سوشیتسکی فیلمبردار بریتانیایی، آندرآ پیکارد برنامه ریز جشنواره فیلم تورنتو، و بوید ون هوییج منتقد فیلم هالیوود ریپورتر هستند. رونی الکابتس بازیگر کارگردان نیز رییس گروه داوران است.

هفته منتقدان از 14 تا 22 می در کن برگزار می گردد.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 18 اردیبهشت 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: tour-england.ir شناسه مطلب: 218

به "برنامه هفته منتقدان جشنواره کن اعلام شد، حضور یک فیلم از غزه" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "برنامه هفته منتقدان جشنواره کن اعلام شد، حضور یک فیلم از غزه"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید