بیابانک و خطر توسعه خودسرانه و دست کاری در ساختار سنتی و تاریخی روستا

به گزارش تور انگلیس، خبرنگاران/سمنان معاون هماهنگی امور مالی استاندار سمنان معتقد است که توسعه خودسرانه و دست بردن در ساختار سنتی این روستای تاریخی برای توسعه گردشگری در بیابانک، مضر و به مثابه سم خواهد بود.

بیابانک و خطر توسعه خودسرانه و دست کاری در ساختار سنتی و تاریخی روستا

حشمت الله عسگری در جلسه آنالیز ظرفیت های گردشگری و هماهنگی جهت تشکیل کمیته راهبردی روستای بیابانک اظهار کرد: تهیه و تدوین طرح جامع گردشگری در روستای بیابانک، یکی از الزامات اصلی توسعه گردشگری در این روستای تاریخی است.

وی با بیان اینکه توسعه گردشگری یکی از راهبردهای 8 گانه استان است اضافه نمود: بخشی از فرصت ها در توسعه صنعت گردشگری و جذب توریست، قابل خلق شدن است و بخشی نیز باید خلق شوند تا مجموعه کارهای حوزه گردشگری در کنار دیگر جاذبه ها، توجیه پیدا کند.

معاون استاندار سمنان با بیان اینکه گردشگری مرز تعریف شده جغرافیایی ندارد ادامه داد: گردشگر به دور از تقسیمات جغرافیایی و سیاسی، به دنبال جاذبه ها تاریخی، طبیعی و گردشگری است.

وی با بیان اینکه روستای بیابانک می تواند یکی از اهدف و مقاصد گردشگری در استان باشد اضافه نمود: خوشبختانه این روستا با مشکل حاد زیرساختی روبرو نیستیم و این روستا ازحداقل امکانات لازم برای توسعه گردشگری برخوردار است

وی بر رویکرد کارشناسانه به توسعه گردشگری روستایی تاکید و اعلام نمود: برنامه جامع گردشگری این روستا به جهت جلوگیری از تخریب ظرفیت ها و مدلهای جذاب گردشگری، باید با استفاده از توان مشاوران متخصص تهیه و تدوین گردد.

عسگری با بیان اینکه بیابانک امروز احتیاج به تسهیل گری دارد،گفت: اگر بتوانیم مردم را قانع کنیم که بخش گردشگری و توسعه آن، درآمدزایی مطلوب مالی در پی خواهد داشت، رسیدن به موفقیت قابل دسترس تر خواهد بود.

وی با بیان اینکه بومگردی در روستای بیابانک باید همراه با یک بسته جامع گردشگری از روستا، اماکن و جاذبه های گردشگری محیطی اطراف منطقه باشد افزود: بومگردی به واقع به تنهایی مکانی برای استراحت است و ساکن کردن گردشگر هنر نیست، باید بتوانیم از این مولفه در کنار دیگر جاذبه ها و فرصت های محیطی برای جذب گردشگر و توسعه این صنعت در این روستا استفاده کنیم.

معاون استاندار سمنان از کوشش برای تشکیل ستاد راهبردی روستای بیابانک اطلاع داد و اظهار کرد:درحوزه زیربنایی روستا احتیاج به استفاده از مشاوران متخصص و قوی در حوزه گردشگری و میراث فرهنگی وجود دارد.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 16 بهمن 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: tour-england.ir شناسه مطلب: 16

به "بیابانک و خطر توسعه خودسرانه و دست کاری در ساختار سنتی و تاریخی روستا" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "بیابانک و خطر توسعه خودسرانه و دست کاری در ساختار سنتی و تاریخی روستا"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید