تشخیص رنگ فابریک خودرو با آهنربا

به گزارش تور انگلیس، قبل از خرید خودرو دقت های لازم را از نظر رنگ شدگی آن، انجام بدهید؛ که بدانید خودرویی که خریداری می کنید قبلا تصادف جدی نموده و یا نه و یا حتی قبلا چه اتفاقی برایش افتاده است.

تشخیص رنگ فابریک خودرو با آهنربا

در هنگام خرید ماشین، یکی از روش هایی که می توانید تشخیص بدهید که رنگ خودرو فابریک است و یا نه خودرو رنگ شده است، استفاده از آهنربا است، اما چگونه؟ با ما همراه باشید تا به شما نشان بدهیم، نحوه تشخیص رنگ با آهنربا به چه صورت می باشد.

هنگام فروش خودرو رنگ آن تاثیر بسیاری در قیمت آن دارد. به همین علت است که ممکن است بعضی فروشنده ها، قبل از فروش خودرو آن را رنگ نمایند.

دقت کنید این اتفاق ممکن است بعد از تصادف ها و حتی تعویض اتاق نیز صورت بگیرد؛ بنابراین قبل از خرید خودرو دقت های لازم را از نظر رنگ شدگی آن، انجام بدهید؛ که بدانید خودرویی که خریداری می کنید قبلا تصادف جدی نموده و یا نه و یا حتی قبلا چه اتفاقی برایش افتاده است.

یکی از راه های تشخیص رنگ خودرو استفاده از آهنربا می باشد.

در این روش می توانید از یک آهنربای ضعیف بهره ببرید. به این صورت که: یک آهنربای ضعیف بردارید. اگر بدنه خودروی شما از آهن و فولاد است با قراردادن آهنربا روی بخش های مختلف سطح آن، می توانید متوجه ضخامت رنگ شوید.

جا هایی که ضخامت رنگ زیاد است آهنربا را جذب نمی کند یا اینکه قدرت جذب آن نسبت به نقاطی که رنگ فابریک دارد کمتر است. اگر این طور است خودرو رنگ شده است.

یا می توانید در صورتی نیاز از دستگاه های آهنربا مخصوص آن بهره ببرید. این روش به ضخامت رنگ ماشین مربوط می گردد. اندازه رنگی که روی خودرو می زنند به ضخامت آن می افزاید و هر چه ضخامت بدنه ماشین بیشتر گردد، خاصیت آهنربایی آن کمتر می گردد؛ بنابراین قسمت هایی که رنگ شده اند نسبت به قسمت هایی که رنگ فابریک دارند، قدرت جذب کمتری دارد و خیلی راحت تر از خودرو جدا می گردد.

برای انجام این روش می توانید از دستگاه های خاص تشخیص رنگ (آهنربا های دیجیتالی، مخصوص تشخیص رنگ) بهره ببرید. نمونه هایی از این دستگاه ها را در تصاویر پایین می بینید. شما باید از سمت آهنربا، آن را به بدنه ماشین بچسبانید و سپس خیلی آرام آن را به سمت خودتان، بکشید.

زمانی که آهنربا از بدنه ماشین جدا شد، عدد مقابل آن را در فکر خود بسپارید، این کار را در چند جای بدنه انجام دهید، این یکی از انواع ساده این دستگاه است که در شکل زیر می بینید.

نمونه دستگاه باید از طرفی که فلش زده یا به عبارتی قرمز رنگ است، دستگاه را به ماشین می زنیم. بعد هم آن را بکشید و اگر در بخش قرمز و اعداد بخش قرمز آهنربا جدا شد، یعنی که ماشین رنگ شده است.

اگر در بخش زرد جدا شد، یعنی ممکن است که خودرو رنگ شده باشد و اگر در بخش سبز جدا شد، به این معناست که خودرو شما رنگ ندارد و این رنگ اصلی خودرو است و تصادف نداشته است.

منبع: ایسکانیوز

منبع: فرادید
انتشار: 30 مرداد 1401 بروزرسانی: 30 مرداد 1401 گردآورنده: tour-england.ir شناسه مطلب: 1472

به "تشخیص رنگ فابریک خودرو با آهنربا" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تشخیص رنگ فابریک خودرو با آهنربا"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید