جریمه 90 هزار تومانی تردد کامیون ها کافی نیست ، پیمانکاران جریمه را پرداخت می نمایند

به گزارش تور انگلیس، رئیس پلیس راهور پایتخت از اجرای طرح برخورد با تردد کامیون ها اطلاع داد و گفت: جریمه 90 هزار تومانی برای برخورد با تخلفات کامیون ها کافی نیست زیرا برخی از پیمانکاران برای پیشرفت کار پروژه، مبلغ جریمه را پرداخت می نمایند.

جریمه 90 هزار تومانی تردد کامیون ها کافی نیست ، پیمانکاران جریمه را پرداخت می نمایند

به گزارش تور انگلیس، سردار محمد رضا مهماندار با بیان اینکه جریمه 90 هزار تومانی برای برخورد با تخلفات کامیون ها کافی نیست و باید این مبلغ توسط وزارت کشور اصلاح و درست گردد گفت: در جلسه ای که در این زمینه در استانداری با حضور استاندار تهران و کارگروه ویژه آلودگی هوای تهران برگزار گردید، در مورد آلودگی هوا و میزان تراکم ذرات معلق برای روزهای شنبه و یکشنبه، مانند هفته گذشته که کامیون ها اجازه تردد و ورود به شهر را نداشتند تصمیماتی اتخاذ شد.

سردار مهماندار افزود: متاسفانه اولین کسانی که در معرض این آلودگی ها قرار دارند همکاران زحمتکش و پر کوشش بنده هستند، اگر همکارم 15 دستگاه کامیون را کنار بکشند و با وی صحبت نموده از وی مدارک بگیرد و مورد اعمال قانون قرار دهد ببینید چه آلودگی را استشمام نموده و چه آسیبی به وی از نظر سلامتی خواهد رسید.

این مقام ارشد انتظامی ادامه داد: همکارانم در 52 نقطه از رینگ اطراف شهر تهران که کامیون ها از آن به داخل شهر تردد داشتند مستقر شدند. در هفته گذشته 3 هزار و 510 دستگاه کامیون که از منافذ مختلفی توانسته بودند وارد شهر بشوند مورد اعمال قانون و جریمه قرار گرفتند و آنها را برگرداندیم. به صورت میانگین هر شب 2 هزار و 500 دستگاه از این کامیون ها را برگردانده و اجازه ورود آنها را به شهر نداده ایم.

وی افزود: در هفته ای که گذشت ما این طرح را داشتیم و ترددهای کامیون ها را کنترل کردیم که آلودگی هوا به حداقل ممکن رسید چون شهر تهران یک کلان شهر و دارای منافذ بسیار در مورد تردد این کامیون ها است. بعضی از این رانندگان از فرصت سوء استفاده نموده و از این طریق وارد شهر می شدند که با مشاهده هر یک از آنان توسط همکارانم، آنها نیز مورد اعمال قانون و جریمه قرار می گرفتند و بازگردانده می شدند.

وی گفت: این مقدار جریمه، کارساز نیست زیرا بعضی پیمانکاران با توجه به اینکه مشغول ساخت و ساز هستند و یک شب تاخیر در ساخت و ساز به آنها ضرر بسیار می رساند جریمه رانندگان و کامیون هایی که برای آنها کار مینمایند را بر عهده می گیرند و آن را پرداخت می نمایند.

مهماندار ادامه داد: جدول جرایم هدایت و رانندگی در هیئت وزیران در حال بازنگری است و افزایش جریمه این دست تخلفات در دستور کار قرار گرفته است. دوباره اشاره می کنم که مبلغ 90 هزار تومانی که برای ورود به شهر در نظر گرفته شده اصلا جوابگوی عدم ورود این کامیون ها به شهر نیست و باید این قانون و جدول جریمه ها بازنگری گردد.

وی اعلام نمود: پیشنهاد می گردد اصلاح این قانون در وزارت کشور صورت گیرد نه در هیئت دولت چرا که از طولانی شدن آنالیز آن پرهیز می گردد.

مهماندار درباره پیشنهاد دوم راهور نیز گفت: پیشنهاد ما این است که دو نوع جریمه برای برخورد با خودروها و کامیون های دارای آلودگی وضع و برای شرایط عادی و اضطرار در نظر گرفته گردد. در شرایط عادی که ورود کامیون ها از 6 صبح تا 10 شب در شهر ممنوع است اگر کامیونی مرتکب تخلف شد با یک مبلغ جریمه گردد و یک برخورد صورت پذیرد و در شرایط اضطرار که آلودگی هوا زیاد است و طرح ورود ممنوع کامیون ها به شهر به صورت کلی انجام می گیرد سختگیری بیشتر و اعمال قانون بیشتری برای کامیون ها در نظر گرفته گردد چون سلامتی شهروندان در خطر است.

رئیس پلیس راهور تهران بزرگ گفت: برابر قانون هوای پاک باید نوسازی ناوگان حمل و نقل عمومی در اولویت اقدامات باشد و می توان با تعویض به موقع فیلتر هوای ناوگان اتوبوسرانی به کاهش آلودگی هوای تهران یاری کرد. هم اکنون 60 تا 70 درصد ناوگان اتوبوسرانی و تاکسیرانی شهر تهران فرسوده هستند.

منبع: همشهری آنلاین
انتشار: 21 بهمن 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: tour-england.ir شناسه مطلب: 29

به "جریمه 90 هزار تومانی تردد کامیون ها کافی نیست ، پیمانکاران جریمه را پرداخت می نمایند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "جریمه 90 هزار تومانی تردد کامیون ها کافی نیست ، پیمانکاران جریمه را پرداخت می نمایند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید