حضور تامین اجتماعی در بورس پررنگ تر می گردد، 85 درصد از منابع تامین اجتماعی در بازار بورس سرمایه گذاری می گردد

به گزارش تور انگلیس، خبرنگاران: عضو هیأت مدیره سازمان تأمین اجتماعی با بیان اینکه بیش از 85 درصد از منابع این سازمان در بازار بورس سرمایه گذاری می گردد، گفت: 15 درصد از دارایی ها و سایر منابع نیز تا انتها سال 99 باید وارد این بازار گردد.

حضور تامین اجتماعی در بورس پررنگ تر می گردد، 85 درصد از منابع تامین اجتماعی در بازار بورس سرمایه گذاری می گردد

به گزارش خبرنگاران به نقل از ایرنا، مرتضی لطفی اضافه نمود: درآمد سازمان تامین اجتماعی به طور متوسط در هر ماه برابر با 12 هزار میلیارد تومان است که در صورت عدم وصول اعتبار با کسری بودجه روبرو می گردد؛ مخارج جاری نیز 11 تا 12 هزار میلیارد تومان است که در سال 99 سازمان تامین اجتماعی را با کسری هزار میلیارد تومانی روبه رو نموده است.

وی ادامه داد: این کسری بودجه به وسیله بعضی از سرمایه گذاری ها و کسب 17 هزار میلیارد تومان (مطابق با پیش بینی ها) جبران و منابع این سازمان با اجرای بعضی از طرح های سرمایه گذاری قابل رشد است.

لطفی با اشاره به قابلیت سازمان تامین اجتماعی در عرصه درآمدزایی تاکید نمود: مطابق با اصل 44 قانون سازمان تامین اجتماعی درصدد واگذاری باقی سهام شستا و ورود تمامی شرکت ها در بازار بورس کشور است. براساس برنامه راهبردی نیز باید در 6 صنعت (با بازدهی بالا) سرمایه گذاری و از پراکندگی منابع و درآمدها جلوگیری گردد.

اقدامات تامین اجتماعی در کاهش شکاف منابع و مصارف

به گفته عضو هیات مدیره سازمان تامین اجتماعی، از 270 شرکت 90 سازمان از شرکت های کم بازده محسوب می شد که در قالب واگذاری به سازمان تامین اجتماعی داده شده بود.

وی ادامه داد: اقدامات سازمان تامین اجتماعی نیز در دو سال اخیر شکاف منابع و مصارف را کاهش داده است و بانک رفاه نیز به عنوان یکی از مهمترین همراهان این سازمان در هر ماه پرداخت ها را محقق نموده است.

لطفی یادآور شد: در صورت عدم برنامه ریزی دولت به منظور پرداخت بدهی ها بی شک تامین اجتماعی در کوتاه مدت برای تامین منابع و هزینه های خدمات بهداشت و درمان و مستمری بگیران و... با دشواری روبه رو می گردد.

وی همچنین با اشاره به خدمات سازمان تامین اجتماعی در زمینه توانبخشی و زنان و زایمان توضیح داد: اکنون این سازمان در 30 عرصه ارائه خدمات می نماید. در دو سال اخیر بیمه تکمیلی بازنشستگان نیز انجام و بخش اعظم اعتبارات طرح به وسیله سازمان تامین اجتماعی تامین شده است.

آنالیز منابع مصرفی تامین اجتماعی در قالب کاهش هزینه ها

عضو هیات مدیره سازمان تامین اجتماعی همچنین با اشاره به طرح تحول دیجیتال گفت: امروز این طرح یکی از مهمترین اهداف سازمان تامین اجتماعی است؛ در حال حاضر استفاده از مراکز بهداشت و درمان غیرمستقیم با عدم نظارت و هزینه های مالی قابل توجه همراه شده است و طرح نظام ارجاع (تحول دیجیتال) بیماران را به مراکز درمان سازمان تامین اجتماعی ارجاع می دهد.

لطفی تاکید نمود: در واقع منابع مصرفی سازمان تامین اجتماعی براساس یک تجزیه و تحلیل در قالب کاهش هزینه ها و ترمیم درآمدها آنالیز می گردد.

منبع: اقتصادنیوز
انتشار: 6 مهر 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: tour-england.ir شناسه مطلب: 503

به "حضور تامین اجتماعی در بورس پررنگ تر می گردد، 85 درصد از منابع تامین اجتماعی در بازار بورس سرمایه گذاری می گردد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "حضور تامین اجتماعی در بورس پررنگ تر می گردد، 85 درصد از منابع تامین اجتماعی در بازار بورس سرمایه گذاری می گردد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید