ساختمان های روستایی طبس در مقابل زمین لرزه مقاوم و ایمن است

به گزارش تور انگلیس، خبرنگاران: مدیر بنیاد مسکن انقلاب اسلامی طبس گفت: منازل مسکونی روستایی طبس در مقابل حوادث به ویژه زمین لرزه از ایمنی و مقاومت کافی برخوردار است و حتی زمین لرزه های با شدت بالا نیز نمی تواند خسارات چندانی به این خانه ها وارد کند.

ساختمان های روستایی طبس در مقابل زمین لرزه مقاوم و ایمن است

جهت دریافت خدمات اجرای ساخت گلدان بر روی پشت بام با گروه ساختمانی آبان در ارتباط باشید. روف گاردن و بام سبز با بهترین قیمت و بهترین کیفیت را از ما بخواهید.

احسان یاقوتی در گفت وگو با خبرنگار خبرنگاران در طبس، اظهار کرد: طی 8 سال گذشته مبلغ 225 میلیارد ریال برای مقاوم سازی خانه های روستایی اختصاص یافته است.

وی اضافه نمود: طی این مدت 3 هزار و 110 واحد روستایی در طبس مقاوم سازی شده است.

مدیر بنیاد مسکن انقلاب اسلامی طبس بیان نمود: طی این مدت 3 هزار و 495 متقاضی دریافت تسهیلات مقاوم سازی خانه های روستایی به بانک معرفی شده اند که از این تعداد 3 هزار و 110 متقاضی پیروز به انعقاد قرارداد و اخذ تسهیلات شده اند.

یاقوتی توضیح داد: همچنین از این تعداد 2 هزار و 877 مورد به مرحله انتها کار رسیده و بقیه در حال تکمیل و اتمام کار هستند.

وی اظهار کرد: طرح ویژه مقاوم سازی مسکن روستایی از سال 1384 شروع شده است که بر اساس آن نظام مهندسی روستایی به وسیله 12 نفر ناظر بر رعایت مسائل ایمنی در ساخت و ساز خانه های روستایی نظارت نموده و حتی در این راستا به مراتب حساس تر از نظام مهندسی شهری عمل می نماید.

مدیر بنیاد مسکن انقلاب اسلامی طبس توضیح داد: در حال حاضر خانه های روستایی شهرستان طبس در مقابل حوادث به ویژه زمین لرزه از ایمنی و مقاومت کافی برخوردار است و حتی زمین لرزه های با شدت بالا نیز نمی تواند خسارات چندانی به این خانه ها وارد کند.

یاقوتی گفت: در سرشماری سال 1385 بالغ بر 6 هزار و 700 واحد مسکونی روستایی در طبس شناسایی شده که این تعداد در حال حاضر به 10 هزار واحد افزایش یافته است.

منبع: تسنیم
انتشار: 25 اردیبهشت 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: tour-england.ir شناسه مطلب: 235

به "ساختمان های روستایی طبس در مقابل زمین لرزه مقاوم و ایمن است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ساختمان های روستایی طبس در مقابل زمین لرزه مقاوم و ایمن است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید