خبرنگاران تنبیه بچه ها بر تکامل مغز آنها تاثیر می گذارد

به گزارش تور انگلیس، تهران - خبرنگاران - نتیجه یک مطالعه نشان می دهد تنبیه بچه ها می تواند با تغییر دادن واکنش های عصبی نسبت به محیط اطراف، بر تکامل مغز آنها تأثیر بگذارد.

خبرنگاران تنبیه بچه ها بر تکامل مغز آنها تاثیر می گذارد

از وبسایت ویکی پدیا دیدن نمایید.

به گزارش روزنامه دیلی میل، زمانی که پدر و مادر می شویم، مسئولیت های بزرگی را به گردن داریم که باید رعایت کنیم. پدر و مادر شدن یکی از بهترین حس های دنیا است و می توان تجربه های متفاوتی را در این دوران به دست آورد، اما همه این فرایند و فرآیند بزرگ کردن فرزند آسان و لذت بخش نیست.

برای تربیت یک فرزند منضبط باید تلاش کرد و از کودکی قوانین و مقررات خاصی را به کودک آموزش داد، اما نه با تنبیه و خشونت؛ زیرا تاثیر خشونت و تنبیه بر بچه ها بسیار مخرب و ویرانگر است.

محققان دانشگاه هاروارد به تازگی در مطالعه ای متوجه شدند که تنبیه بدنی بچه ها بر تکامل مغز آنها تاثیر دارد. آنها در این مطالعه اثرات تنبیه کردن بدنی را بر مغز 147 کودک بررسی کردند. این محققان متوجه شدند که تنبیه بدنی ممکن است از طُرق مشابه با اشکال شدیدتر خشونت و بدرفتاری بر تکامل مغز کودک تأثیر بگذارد.

محققان متوجه شدند، بچه های که تحت تنبیه بدنی قرار گرفته بودند، واکنش های عصبی بیشتری در چند ناحیه از قشر پیشانی (PFC) مغز، از جمله در مناطقی داشتند که بخشی از شبکه سالیانس (salience network) است.

این مناطق به نشانه هایی در محیط مانند تهدید پاسخ می دهند که دارای پیامد هستند و ممکن است در تصمیم گیری و پردازش شرایط تأثیر بگذارد.

محققان خاطر نشان کردند: شواهد واضحی وجود دارد که تنبیه بدنی به سلامت بچه ها آسیب می رساند و با نتایج ضعیف تر عملکرد مغزی در کودکی و بزرگسالی ارتباط دارد.

آنها به والدین توصیه کردند که با استفاده از روش های جایگزین به بچه ها خود تفاوت میان کارهای درست و اشتباه را بیاموزند.

این تحقیق جدید محققان دانشگاه هاروارد بر اساس مطالعات موجود است که افزایش فعالیت مغزی را در برخی از مناطق مغزی بچه های که مورد سوء استفاده قرار گرفته اند، در واکنش به علائم تهدید نشان می دهد.

مک لاولین از گروه روانشناسی دانشگاه هاروارد که این مطالعه را انجام داده است، گفت: بچه های که خانواده های آنها از تنبیه بدنی استفاده می کنند بیشتر دچار اضطراب، افسردگی، مسائل رفتاری و سایر مسائل روحی می شوند، اما بسیاری از مردم تنبیه بدنی را نوعی خشونت نمی دانند.

منبع: ایرنا
انتشار: 22 اردیبهشت 1400 بروزرسانی: 22 اردیبهشت 1400 گردآورنده: tour-england.ir شناسه مطلب: 952

به "خبرنگاران تنبیه بچه ها بر تکامل مغز آنها تاثیر می گذارد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبرنگاران تنبیه بچه ها بر تکامل مغز آنها تاثیر می گذارد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید