زیان های جنگ تجاری برای آمریکا و چین

به گزارش تور انگلیس، استیو فوربس- مدیرعامل- بنیاد فوربس گفت جنگ تجاری هم برای آمریکا و هم برای چین پیامدهای زیادی دارد.

زیان های جنگ تجاری برای آمریکا و چین

با ما همراه باشید و با تورهای چین از شگفت انگیزترین کشور دنیا دیدن کنید بر روی دیوار چین سلفی بگیرید، از قصر ممنوعه دیدن کنید و در خیابان شانگهای پیشرفته ترین آسیا قدم بزنید.

به گزارش خبرنگاران به نقل از فاکس بیزینس، استیو فوربس با انتقاد از تداوم جنگ تجاری بین آمریکا و چین گفت تعرفه های اعمال شده بر روی محصولات چینی مثل یک مدل اقتصادیات جدید هستند که از مصرف نمایندگان و کسب و کارهای آمریکایی گرفته می گردد. درست است که تعرفه ها به طرف چینی آسیب زده اما باید قبول کنیم که به ما هم خسارت زیادی زده است.

فوربس از مقامات آمریکا خواست تا به جای یک تنبیه سراسری، تنبیهات خود را تنها علیه شرکت های مجرم اعمال نمایند: یکی از بانک های دولتی آن ها (چین) را از نظام اقتصادی بین المللی بیرون بیاندازید مثلا دسترسی شان را به سوئیفت قطع کنید کافی است. می توانید از روش های زیادی به یک دولت متخاصم ضربه بزنید، شرکت ها، بانک ها و مسئولان دولتی شان را مجازات کنید.

فوربس هم چنین خواستار رایزینی آمریکا با سایر متحدان غربی خود برای مقابله با چین شد: یک جبهه متحد متشکل از آمریکا، کانادا و اروپا می تواند تاثیر مناسبی روی طرف چینی داشته باشد.

فوربس تنها کسی نیست که از تداوم جنگ تجاری انتقاد می نماید. پیش تر هنری کسینجر- وزیر خارجه سابق آمریکا- هشدار داده بود که آمریکا و چین بر سر اختلافات تجاری تا پای یک جنگ سرد پیش رفته اند و از دو طرف خواسته بود که اختلافاتشان با یکدیگر را پای میز مذاکره حل و فصل نمایند.

وی با ابراز امیدواری نسبت به این که مذاکرات تجاری بین چین و آمریکا بتواند به باز شدن دریچه گفت وگوهای سیاسی بین دو کشور منجر گردد افزوده بود: امیدوارم مذاکرات تجاری دو کشور موفقیت آمیز باشد و من هم از موفقیت آن حمایت می کنم چرا می تواند آغاز کوچکی باشد برای شکل دریافت گفت وگوهای عمیق تر بین دو کشور.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 22 اردیبهشت 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: tour-england.ir شناسه مطلب: 228

به "زیان های جنگ تجاری برای آمریکا و چین" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "زیان های جنگ تجاری برای آمریکا و چین"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید