شیء عجیبی که انسان ها آن را نساخته اند!، عکس

به گزارش تور انگلیس، دانشمندان هرم عجیبی کشف کردند که به نظر می رسد، 27000 سال قدمت داشته باشد. در این میان بسیاری از پژوهشگران بر این باورند که این هرم طبیعی است و ساخته دست انسان نیست.

شیء عجیبی که انسان ها آن را نساخته اند!، عکس

به گزارش خبرگزاری خبرنگاران ، یک مطالعه تازه ادعا می نماید که سایت Gunung Padang در اندونزی یک هرم ماقبل تاریخ مربوط به 27000 سال پیش است.در حالی که هرم جوسر در مصر با 4700 سال قدمت به عنوان قدیمی ترین هرم دنیا شناخته می گردد یک مطالعه تازه این رکورد را با ادعای قوی هرم ماقبل تاریخ در اندونزی با قدمت 27000 سال زیر سوال می برد.

ظاهرا محققان، شواهد قانع کننده ای از یک مکان پیچیده بزرگ سنگی دارند. با استفاده از توموگرافی لرزه ای، آن ها به این باور رسیده اند که حفره ها یا اتاق های مخفی وجود دارند که وجود ساختارهای چند لایه را نشان می دهند. سایت Gunung Padang در غرب جاوا، اندونزی، شامل یک سایت برآمده زمین است. اگر در زیر خاک غارها و اتاق های ساخته شده به وسیله انسان وجود داشته باشد، نه تنها قدیمی ترین هرم شناخته شده، بلکه قدیمی ترین کاربرد شناخته شده از سنگ تراشی را نیز ارائه می دهد که به طور کامل باورهای قبلی پیرامون پیشرفت تمدن در دوران پارینه سنگی را خنثی می نماید.

نویسندگان برای رسیدن به نتیجه گیری های خود، از فن آوری های نفوذ در زمین برای کشف آنچه که به اعتقاد آنها چهار لایه ساختمانی است که شامل اتاق ها در طول مراحل مختلف ساخت است، استفاده کردند. اولین لایه مربوط به 27000 تا 16000 سال پیش است. آنها بعلاوه بر این باورند که این فناوری سنگ تراشی های حجاری شده را نشان می دهد، به طور دقیق به دقت حجاری شده و چیدمان صخره ها به روشی برنامه ریزی شده.

متن کامل این گزارش را اینجا بخوانید.

227227

منبع: خبرآنلاین
انتشار: 13 آذر 1402 بروزرسانی: 13 آذر 1402 گردآورنده: tour-england.ir شناسه مطلب: 1650

به "شیء عجیبی که انسان ها آن را نساخته اند!، عکس" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "شیء عجیبی که انسان ها آن را نساخته اند!، عکس"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید