صالحی امیری: حقوق المپین ها برای یک سال پرداخت می شود، از بازنشستگی داورزنی بی اطلاع هستم

به گزارش تور انگلیس، رئیس کمیته ملی المپیک در نشست خبری آنلاین به اظهار نظر در مورد آخرین شرایط ورزش کشور پرداخت.

صالحی امیری: حقوق المپین ها برای یک سال پرداخت می شود، از بازنشستگی داورزنی بی اطلاع هستم

از پروفایل اینستاگرام بهروز ازند دیدن نمایید.

به گزارش خبرنگار ورزشی خبرنگاران، سیدرضا صالحی امیری ظهر امروز (یکشنبه - 7 اردیبهشت) در نشست خبری اینترنتی با اصحاب رسانه گفت: گزارش عملکرد دو ساله کمیته ملی المپیک در قالب برنامه پانزده گانه ای تهیه شده که به زودی در خصوص آن اطلاع رسانی کامل انجام می شود. رسیدگی به ساختار و سر و سامان دادن به تشکیلات کمیته ملی المپیک و امور داخلی یکی از مهمترین اقدامات بود که اجرا شده است.

وی در خصوص نشست هیئت اجرایی گفت: علیرضا دبیر در نشست امروز گزارش کامل از فدراسیون کشتی ارائه داد. به گفته وی بین 60 تا 70 میلیارد تومان هزینه برای پیشبرد اهداف و برنامه ای کشتی در سال جاری لازم است. از کسانی که پیش از این برای کشتی تلاش داشتند تشکر می کنم اما دبیر در هشت ماه گذشته تلاش زیادی برای ساماندهی شرایط کشتی داشته است. ساماندهی نیروی انسانی، جذب منابع و اسپانسر از جمله دلایل آن است، ضمن اینکه دبیر زبان مشترک با اهالی کشتی دارد.

وی در خصوص دریافت پول از IOC گفت: حدود 10.3 میلیون دلار افزایش بودجه بوده است. 10 قهرمان ماهی 500 دلار دریافت می کنند و قرار است این پرداخت ادامه داشته باشد. چون امکان تبادل مالی نداریم به فدراسیون ها ریال پرداخت می کنیم و در حساب کمیته ملی المپیک ثبت می شود. بر مبنای نرخ بانک مرکزی این پول به ریال دریافت می شود. سال جاری تقاضاهای بیشتری برای سولیداریتی داریم.

رئیس کمیته المپیک گفت: ما مصوب کردیم ظرف یک سال به هر کسی که سهمیه المپیک بگیرد، معادل 60 میلیون تومان طی دو قسط 30 میلیونی پرداخت کنیم. 6 ماه اول را قرار بود وزارت ورزش و قسط دوم را کمیته پرداخت کند. وزارت ورزش نیم سال اول را پرداخت کرد و روی پرداخت دوم بحث است. آنچه قطعی است پرداخت این حقوق است اما در خصوص زمانش در حال مذاکره هستیم.

صالحی امیری در خصوص بودجه فدراسیون ها مطرح نمود: بودجه سال قبل به علاوه 10 درصد طراحی شده است. سال جاری فرایند تامین مبتنی بر منابع است. فعلا شرایط خزانه اصلا مناسب نیست. بودجه اصولا بر منابع و مصارف بسته می شود. منطق بودجه 4 محور است. اولین مورد، کمک مستقیم و نقدی به فدراسیون ها در سال 99 برابر 30 میلیارد تومان خواهد بود. معادل همین مبلغ هزینه های المپیکی، اعزام ها و رویدادها است. یک میلیون دلار ارز لازم داریم که 500 هزار تای آن خریداری شده است. ردیف سوم، بودجه پرسنلی است. ردیف چهارم منابع زیر ساخت ها و نگهداری سیستم است. تعریف ما اینگونه است که اعزام ها، لباس ها و خدمات آکادمی و ... رایگان است. سال جاری افزایش 10 درصدی داریم که در صورت وصول منابع از خزانه خواهد بود. خزانه فعلا برای حقوق پرداختی داشته است.

وی شرح داد: پیش بینی ما برای اولین دریافت از خزانه نیمه دوم اردیبهشت است که همراه با پرداخت ما به فدراسیون ها خواهد بود. اگر شرایط کرونا ادامه داشته باشد، ممکن است تخصیص دولت از اردیبهشت به خرداد موکول شود که شرایط متفاوتی ایجاد خواهد شد.

رئیس کمیته ملی المپیک با اشاره به اجرای تعهدات مالی کمیته المپیک در سال 98 گفت: در سال گذشته هر چه به شما گفتیم و روی کاغذ بوده، اجرا شده است. سال جاری با آگاهی از بحث بودجه با احتیاط صحبت می کنیم. انجام تعهدات صد درصدی در سال 99 منوط به اخذ تعهدات از خزانه است. تعهدات مالی در سال های گذشته اجرا شده و برای سال 99 منتظر خزانه هستیم. سال 99 در شرایط خاصی هستیم و بودجه بر اساس مدیریت بحران نوشته می شود. تعهد عددی و ماه در این شرایط برداشته می شود. دولت در سه ماه گذشته بودجه اقتضایی را در نظر گرفته و ما هم بخشی از این پازل هستیم. سیاست قطعی ما انجام صد درصدی تعهدات است. بودجه فدراسیون ها برای سال 99 حدود 30 میلیارد تومان است. بودجه کمک غیرمستقیم نیز 30 میلیارد برای خرید ارز، پاداش پای سکو، حمل و نقل، هزینه اقامت و سایر هزینه های جانبی از جمله کمک ویژه به فدراسیون های قهرمانی خواهد بود.ما این شرایط را در نظر گرفتیم با یک بند که در ذیل تعهدات است و آن اینکه انجام همه تعهدات منوط به دریافت منابع مالی از خزانه است.

صالحی امیری با اشاره به به نحوه تخصیص بودجه به فدراسیون های ورزشی گفت: بودجه نویسی در ورزش قهرمانی با شاخص های مشخص نیست اما با تصویب هیئت اجرایی، افتخاری، الگویی را برای توزیع بودجه طراحی و در هیئت اجرایی مطرح نمود تا پس از تصویب عملیاتی شود. ما 50 فدراسیون داریم که پایین ترین رقم پرداختی حدود 200 میلیون تومان برای هاکی است و بیشترین پرداختی نیز کشتی است. ما برای این کار ضریبی را در نظر داریم و یک منطقی برای توزیع منابع خواهیم داشت و 10 آیتم را برای تخصیص بودجه در نظر گرفتیم.

وی در خصوص تداوم پرداخت حقوق ورزشکاران المپیکی با توجه به تعویق یک ساله المپیک گفت: تعهد 60 میلیونی ما به ورزشکاران یک بار و یک ساله است اما برای بورسیه های ما در IOC تکرار خواهد شد.

وی در خصوص اینکه توزیع منابع میان فدراسیون ها به عدالت اجرا شده است، گفت: اگر کسی بتواند در زمان ریاست من در کمیته المپیک یک کد بدهد که در توزیع منابع 53 فدراسیون نقض توزیع عادلانه اجرا شده و ما پرداختی انفرادی و خارج از بودجه داشتیم، شخصا یک سکه جایزه خواهم داد.

رئیس کمیته ملی المپیک در خصوص احتمال برکناری برخی رؤسای بازنشسته فدراسیون ها از جمله داورزنی مطرح نمود: از این موضوع بی اطلاع هستم. اینکه لیستی از بازنشسته ها در وزارت ورزش وجود دارد بر اساس قانون مشخص است اما از افراد لیست بی اطلاع هستم.

صالحی امیری در پاسخ به سوالی در خصوص تعدیل نیرو و اخراج برخی کارمندان فدراسیون ها و تناقض آن با نیازی همدلی در شرایط کرونای کشور گفت: حق با شماست و تذکر درستی است. ما هم این مشکل را داریم و خیلی از بخش ها تعطیل هستند. در زیر مجموعه ما دو نفر را خواستند تعدیل کنند که عذاب وجدان داشتیم و قرار شد که در بخش دیگری از آنها استفاده کنیم. در دیدار با رؤسای فدراسیون ها حتما این نکته را یادآوری خواهم کرد. باید با وزارت ورزش منابعی را پیش بینی کنیم و پایه حقوقی را برای کارمندان در نظر بگیریم تا نیرویی اخراج نشود و به دنبال حفظ نیروها باشند.

وی در ادامه با اشاره به تعهدات ورزشکاران المپیکی و سرنوشت حقوق آنها در یک ساله آینده گفت: هر تعهدی باید عملیاتی شود و با ورزشکارانی که عنوان می کنند به قول های داده شده، عمل نشده صحبت خواهم کرد. به سهراب مرادی قول مسکن دادند که عملیاتی نشده است. اینکه می گوییم بعد از یک سال حقوق پرداخت نمی کنیم، مطلق نیست. ما تعهدی ایجاد نمی کنیم که اگر شرایط اینگونه باشد، نتوانیم انجام بدهیم اما اگر از بحران عبور کنیم، شک نکنید که از ورزشکاران حمایت خواهیم کرد. در صورت تغییر شرایط بودجه کشور، ما هم تصمیم جدیدی می گیریم.

رئیس کمیته ملی المپیک درباره انتخاب اسپانسر برای کمیته المپیک گفت: با سه اسپانسر صحبت کردیم و با ایران نوین به تفاهم رسیدیم اما بعد از تعویق المپیک این قرارداد لغو شد. هفته آینده جلسه خواهیم داشت و برای مرداد سال جاری تا مرداد سال آینده وارد مذاکره خواهیم شد.

صالحی امیری در خصوص شرایط تمرینی ورزشکاران المپیکی مطرح نمود: وقتی ستاد مبارزه با کرونا اجازه دهد از همه ظرفیت ها استفاده می کنیم. پیمان فخری پیشنهاد داد شرایطی ایجاد شود تا تمرینات حداقلی در منزل یا محیط بسته خاص انجام شود. اگر ستاد مبارزه کرونا کماکان با انجام فعالیت های ورزشی مخالفت داشته باشد، به سمت آموزش های انفرادی افراد با مربیان از طریق تامین تجهیزات از طریق وزارت و کمیته ملی المپیک خواهیم رفت.

وی ادامه داد: سجادی، پیمان فخری و خلیلیان با هماهنگی علی نژاد و رغبتی به صورت دائم و روزانه در گفت وگو هستند تا ساز و کاری برای امنیت ورزشکاران ایجاد شود. یکی اینکه امکانات برای ورزشکاران در منزل برده شود تا ورزشکاران در محیط های استریل تمرین کنند. اگر ستاد کرونا این وضع را تمدید کند، چاره ای جز اعمال این دو راه نداریم.

رئیس کمیته ملی المپیک در خاتمه در خصوص لباس کاروان ورزشی ایران در المپیک 2020 گفت: از مجموع 160 لباس در نهایت به مدل های محدودی رسیدیم که در محل کمیته ارائه شد. سپس در مرحله نهایی برای تولید بودیم که با این تعطیلی روبرو شدیم. با فرصتی که داریم بعد از خروج از کرونا کار را انجام و نمونه را برای اسپانسرها و تولید فراخوان خواهیم داد.

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 4 تیر 1399 بروزرسانی: 20 دی 1400 گردآورنده: tour-england.ir شناسه مطلب: 320

به "صالحی امیری: حقوق المپین ها برای یک سال پرداخت می شود، از بازنشستگی داورزنی بی اطلاع هستم" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "صالحی امیری: حقوق المپین ها برای یک سال پرداخت می شود، از بازنشستگی داورزنی بی اطلاع هستم"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید