نماینده جریان صدر: اخراج اشغالگران منجر به اقتدار و استقلال عراق می گردد

به گزارش تور انگلیس، یک نماینده جریان صدر با بیان اینکه نفوذی های خرابکار در اعتراضات عراق ریشه دوانده اند، هشدار داد با وجود اشغالگران، این کشور نابود خواهد شد.

نماینده جریان صدر: اخراج اشغالگران منجر به اقتدار و استقلال عراق می گردد

به گزارش گروه سیاسی تور انگلیس، صالح محمد العراقی چهره نزدیک به به سید مقتدی الصدر رهبر جریان صدر با هشدار درباره حضور نظامیان خارجی در این کشور، گفت: نفوذی ها در اعتراضات عراق رخنه نموده اند.

به نوشته پایگاه خبری المعلومه، العراقی در بیانیه ای گفت: ما از هیچ تلاشی فروگذاری نمی کنیم تا کسانی را که نه با خواسته های گروه های سیاسی بلکه با خواسته های مردمی موافق هستند به دولتی برسانیم که به تکالیف موقت خود و در راس آن انتخابات زودهنگام و دیگر مسائل مورد اهمیت عمل کند به گونه ای که سلامت، اقتدار و استقلال کشور حفظ گردد و همه طرف هایی که لجاجت می نمایند باید بدانند کارشان هیچ فایده ای ندارد و این فقط عراق است که در نهایت متضرر خواهد شد.

العراقی اضافه کرد: اگر وطن می خواهید ما متعهد به نجات وطن از چنگ فساد و همچنین از چنگ خرابکاران و بهتر بگوییم از چنگ نفوذی هایی هستیم که در انقلاب شما ریشه دوانده اند، زیرا وطن با نفوذی ها و با مفسدان، اشغالگران و مزدوران جمع نمی گردد.

وی ادامه داد: بنابراین به یک کلام مشترک بین خودمان و خودتان برسید. اینکه جز خدا را پرستش نکنیم و چیزی جز وطن دوست نداریم و عراق را با عقلانیت و پختگی حفظ کنیم وگرنه هر آنچه از صلح و وطن می خواهیم از دست خواهیم داد.

فرماندهی عملیات بغداد امروز (پنجشنبه) از زخمی شدن یک افسر عراق و یک نفر دیگر طی انفجار نارنجکی در میدان الخلانی (همجوار با میدان التحریر در مرکز بغداد) اطلاع داد و از تظاهرات نمایندان خواست برای تأمین امنیت مکان تظاهرات با نیرو های امنیتی همکاری نمایند.

به نوشته وبگاه شبکه السومریة نیوز، در بیانیه فرماندهی عملیات بغداد آمده است: همچنان گروه هایی از تظاهرات نمایندگان در میدان الخلانی و اطراف آن با به کارگیری خشونت در درگیری مستقیم با نیرو های امنیتی هستند؛ نیرو های ما خویشتنداری زیادی از خود نشان داده و به وظیفه امنیتی خود در مقابله با خشونت عمل می نماید.

در ادامه این گزارش از شرکت نمایندگان در تظاهرات مسالمت آمیز درخواست شده برای شناسایی گروه های خشونت طلب با نیرو های امنیتی همکاری داشته باشند.

کشور عراق مدتی است که شاهد تظاهرات مردمی است. طی یک ماه اخیر همزمان با فروکش کردن موج اعتراضات، ترور های مشکوکی در این کشور اتفاق افتاده است

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 28 اسفند 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: tour-england.ir شناسه مطلب: 129

به "نماینده جریان صدر: اخراج اشغالگران منجر به اقتدار و استقلال عراق می گردد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "نماینده جریان صدر: اخراج اشغالگران منجر به اقتدار و استقلال عراق می گردد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید