هشدار دامپزشکی تهران درباره شیوع تب کریمه کنگو در دامداری ها

به گزارش تور انگلیس، خبرنگاران : دکتر مهدی سلوکانه گفت: کشاورزان، روستاییان و سایر افرادی که در تماس مستقیم با دام هستند، باید دستورالعمل های بهداشتی را رعایت کنند.

هشدار دامپزشکی تهران درباره شیوع تب کریمه کنگو در دامداری ها

به گزارش به نقل از ایرنا، معاون سلامت اداره کل دامپزشکی استان تهران نسبت به شیوع تب کریمه کنگو هشدار داد و گفت: همه ساله در فصل گرما بیماری مشترک دام و انسان از طریق گزش کنه، تماس مستقیم با خون یا لاشه حیوان آلوده به انسان سالم منتقل می شود.

دکتر مهدی سلوکانه اضافه کرد: کشاورزان، روستاییان و سایر افرادی که در تماس مستقیم با دام هستند، باید دستورالعمل های بهداشتی را رعایت کنند.

وی ادامه داد: افرادی که در کشتارگاه فعالیت می کنند، از لباس های آستین دار رنگ روشن استفاده کنند تا کنه بر روی آن قابل تشخیص باشد، همچنین بعد از اتمام کار نسبت به شست و شوی دست ها اقدام کنند.

دکتر سلوکانه به دامداران توصیه کرد: با گرم شدن هوا و کاهش بارندگی در فصل تابستان نسبت به سم پاشی و استفاده از آفت کش در اصطبل و انبارها اقدام کنند چرا که سم پاشی واحدهای دامداری از اهمیت بالایی برخوردار است.

وی با بیان اینکه سال گذشته بیش از 923 هزار متر مربع از جایگاه های دام سم پاشی شد، گفت: 73 هزار راس گاو و 115 هزار راس بز و گوسفند هم سم پاشی شدند که با توجه به محدودیت بودجه دستگاه های دولتی، بسیاری از این امور توسط دامداران بصورت مداوم باید انجام شود.

معاون سلامت اداره کل دامپزشکی استان تهران با تاکید بر نگهداری لاشه به مدت 24 تا 48 ساعت پس از کشتار در پیش سرد اعلام نمود: گرچه در ابتدا این طرح به دلیل افت 1 تا 2 درصدی لاشه مورد انتقاد قصابان بود، اما در بحث بهداشت دام حائز اهمیت است، از این رو نگهداری حداقل 24 ساعت در پیش سرد خطر ویروس احتمالی را از بین می برد.

ضرورت نگهداری گوشت و جگر 48 ساعت پس از خرید در یخچال

دکتر سلوکانه با بیان اینکه خانوارها تمام فرآورده های خام دامی همچون گوشت، مرغ و ماهی را از مغازه و قصابی های معتبر خریداری کنند، گفت: افراد ضمن اجتناب از کشتار غیر مجاز دام، برای اطمینان بیشتر گوشت را بلافاصله پس از خرید مصرف نکنند و حداقل گوشت را 24 ساعت و جگر را 48 ساعت در یخچال نگهداری کنند.

وی با تاکید بر پخت کامل فرآورده های خام دامی اعلام نمود: با پخت گوشت، مرغ و تخم مرغ در دمای بالای 50 درجه ویروس بطور کامل از بین می رود.

دکتر سلوکانه با بیان اینکه مخزن اصلی ویروس تب کریمه کنگو در طبیعت، کنه ها هستند، گفت: در حیوانات ویروس بدون علائم و در برخی مواقع با تب چند روزه مشاهده می شود، اما در انسان باید مراقبت های خاص انجام شود چرا که این بیماری 30 تا 70 درصد منجر به مرگ و میر می شود.

منبع: اقتصادنیوز
انتشار: 27 خرداد 1400 بروزرسانی: 27 خرداد 1400 گردآورنده: tour-england.ir شناسه مطلب: 1006

به "هشدار دامپزشکی تهران درباره شیوع تب کریمه کنگو در دامداری ها" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "هشدار دامپزشکی تهران درباره شیوع تب کریمه کنگو در دامداری ها"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید