پولشویی با ثبت ملک 64 میلیاردی به نام خانم خانه دار

به گزارش تور انگلیس، پنجمین جلسه رسیدگی به پرونده داریوش امان کی یکانی و 4 متهم دیگر به اتهام اخلال عمده در نظام مالی در شعبه سوم دادگاه های ویژه مفاسد مالی برگزار گردید.

پولشویی با ثبت ملک 64 میلیاردی به نام خانم خانه دار

جهت دریافت خدمات محوطه سازی باغ با گروه ساختمانی آبان در ارتباط باشید. گروه آبان ارائه دهنده بهترین خدمات طراحی و اجرای محوطه سازی و حیاط سازی می‌باشد.

به گزارش گروه اجتماعی تور انگلیس، پنجمین جلسه رسیدگی به پفراینده داریوش امان کی یکانی و 4 متهم دیگر به اتهام اخلال عمده در نظام اقتصادی در شعبه سوم دادگاه های ویژه مفاسد اقتصادی به ریاست قاضی مسعودی مقام برگزار گردید.

این پفراینده 16 متهم دارد و متهمان به دلیل اخلال در نظام اقتصادی و تحصیل مال نامشروع محاکمه می شوند و میزان تخلفات در این پفراینده بیش از 60 میلیارد تومان است.

این پفراینده ادامه فساد بانک سرمایه است و رسیدگی به پفراینده تخلفات 14 هزار میلیارد تومانی بانک سرمایه از بهمن 97 در شعبه سوم دادگاه ویژه جرایم اقتصادی به ریاست قاضی اسداله مسعودی مقام کلید خورد و همچنان ادامه دارد.

در ابتدای جلسه رسول قهرمانی نماینده دادستان اظهار کرد: هنگامی که تسهیلات در حال اخذ بودند، شما باید این صحبت ها را می کردید. اینجا دادگاه است و باید جوابگوی اقدامات خود باشید، کارشناس پفراینده گفته است که شما صلاحیت برای دریافت تسهیلات را نداشته اید و با وجود آن که کارشناس شما را تأیید ننموده، چگونه توانستید این تسهیلات را دریافت کنید؟

وی ادامه داد: ارتباط مستقیم با بخشایش داشتید، یعنی فرایند قانونی برای دریافت تسهیلات را رعایت نکردید و جای سوال است که چرا قبل از هر اقدامی فاطمه کلاهدوزان را آوردید و ملک را به نام این خانم خانه دار کردید.

نماینده دادستان گفت: درست است که ما بانکی نیستیم، اما از پشت کوه نیامده ایم. مقررات را نگاه کنید، شما اصلاً صلاحیت قانونی نداشتید، حال چگونه شده که بانک شما را تأیید نموده و به شما تسهیلات داده است؟

قهرمانی با اشاره به دریافت تسهیلات گفت: شما درخواست 100 میلیارد تومان تسهیلات داده اید و با وجود مخالفت کارشناسان، یک شبه مصوبه دریافت 80 میلیارد تومان تسهیلات را دریافت کردید.

قاضی مسعودی مقام اعلام کرد: متهم گفته که درخواست به شعبه داده و به هیئت مدیره رفته است. شما اگر مراحل قانونی را طی نموده اید باید مدارک آن را ارائه کنید و مستندات خود را به ما ارائه دهید.

نماینده دادستان با اشاره به متهم ذکاوت خوی گفت: آقای ضرغامی هیچ کاره است و فقط دستمزد گرفته و از موارد بانکی خبر ندارد و به نظر من فقط گفته اند که اینجا بیاید و یک چیز هایی را بگوید.

قاضی مسعودی مقام خطاب به متهم ذکاوت خوی گفت: آیا شما خودتان به بخشایش درخواست تسهیلات داده اید؟

متهم ذکاوت خوی گفت: خیر، آقای ثقفی به مدیر اقتصادی نامه زدند.

قاضی مسعودی مقام گفت: این نامه به صورت سیستمی وارد نشده و به صورت دستی داده شده است. مدیر اقتصادی نمی توانست مدیرعامل را ببیند، تمام این اقدامات غیرقانونی پس از ساعت اداری توسط بخشایش در امارات و ویلا ها انجام گرفته است.

در ادامه جلسه علی محمدی نماینده بانک سرمایه گفت: هیچ پاسخی به درخواست آقایان داده نشده و این یعنی اعتبار آن ها آن قدر کم بود که حتی برای پاسخ به درخواست او هم وقت گذاشته نشده است و اینکه نامه چگونه به دست بخشایش رسیده را خدا می داند.

وی ادامه داد: شما 70 میلیارد تومان از بانک پول گرفتید، اما هنوز اسکلت ساختمان تان را هم نزده اید، یعنی شما علیه خودتان در دادگاه صحبت می کنید.

قاضی مسعودی مقام توضیح داد: درباره خانم کلاهدوزان هم باید تصمیم گیری انجام گردد، این خانم هم اکنون در حال تعقیب بازپرسی است و باید بازداشت گردد.

وی ادامه داد: ما این ساختمان را از نزدیک دیدیم و فیلم ها و عکس های آن موجود است و هنوز فرایند ساخت ساختمان طی نشده است.

متهم ذکاوت خوی گفت: شما بر حسب فیلم و عکس نمی توانید قیاس کنید که چقدر برای این ساختمان هزینه شده و چقدر پیش رفته است.

قاضی مسعودی مقام گفت: شما گفتید که 106 میلیارد تومان هزینه کامل ساخت است که 30 میلیارد تومان را خودتان آورده اید و 65 میلیارد هم از بانک گرفتید، پس با این وجود باید تنها 95 درصد از کار شما پیش می رفت، اما این اتفاق نیفتاده است.

نماینده دادستان گفت: ردیابی ها نشان می دهد که پول به حساب یک وکیل رفته و آهن و آجر برای شما خریداری نموده است.

وی ادامه داد: فاطمه کلاهدوزان کیست؟ درباره این خانم شرح دهید.

متهم ذکاوت خوی گفت: خانم کلاهدوزان همسر برادرم است.

قاضی مسعودی مقام گفت: چرا ملک به نام خود برادرتان یا همسر شما نخورد؟

نماینده دادستان اعلام کرد: این ملک برای الهه ذرخش بوده که ما او را به بازپرسی دعوت کردیم و گفتیم که بیاید، اما گفت که سرطان دارد و نمی تواند در بازپرسی ها حاضر گردد و ما به نیابت دادیم، اما باز هم نیامدند، همچنین برای کیوان ذرخش هم تعقیب بازپرسی صادر شده که ایشان هم نیامده است.

وی ادامه داد: چرا ملک به خانم کلاهدوزان داده شده است؟

متهم ذکاوت خوی گفت: حسب اعتمادی که به خانواده برادرم داشتم ملک به نام همسر ایشان زده شد.

نماینده دادستان اعلام کرد: هیچکس ملک 64 میلیارد تومانی را به نام پسرش هم نمی نماید، اما چگونه ملک مرغوب را به یک خانم خانه دار داده اید.

قاضی مسعودی مقام گفت: ملک یا به نام عمه است یا به نام همسر دیگری و در هر کدام از پلاک هایی که به نام خانم کلاهدوزان است پولی رد و بدل شده است و تمام این موارد در حکم پولشویی هستند که منشأ آن ها از سال 83 به بعد شروع شد، حدود 10 هزار میلیارد تومان پول این گونه در پولشویی ها رفت و آمد داشته است.

قاضی مسعودی مقام توضیح داد: فتحی فاقد دارایی و حساب است و هیچ پولی نداشته است.

نماینده دادستان خطاب به اظهارات ذکاوت خوی گفت: شما گفتید که فاطمه کلاهدوزان ملک را اقاله نموده، اما آیا واقعاً این کار را انجام داده است؟ من اصلاً صداقتی در سخنان آقای ذکاوت خوی نمی بینم و برای او تقاضای اشد مجازات را دارم.

قاضی مسعودی مقام توضیح داد: شما باید حقایق را بگویید و در دادگاه یاد بگیرید که درباره حقیقت صحبت کنید و مستندات خلاف واقع را نیاورید.

در ادامه جلسه قهرمانی نماینده دادستان گفت: آقای وکیل می گویند که شرکت اهلیت داشته است و باید از کلمه اهلیت در کیفرخواست استفاده کرد، اما اهلیتی که وکیل ذکر می نماید درباره تاسیس شرکت است و هیچ ارتباطی با موضوع تسهیلات ندارد.

وی ادامه داد: بر اساس کارشناسی ها معین شد شرکت اهلیت دریافت مبلغ 100 میلیون تومان وام به عنوان تسهیلات را نداشته، اما اینکه شرکت به نام چه کسی تأسیس گردد اهمیتی ندارد، بلکه درخواست اخذ تسهیلات به نام چه کسی باشد دارای اهمیت است.

نماینده دادستان گفت: نظریه کارشناسی ملاک پفراینده نبوده و آنقدر ادله علیه متهمان وجود دارد که حتی بدون نظریه هم پفراینده پیش می رود و ملاک تشریح کیفرخواست اساس نظریه کارشناسی نبوده است.

قهرمانی با اشاره به اظهارات وکیل متهم گفت: آقای وکیل می گوید شرکت طی مرحله بندی تسهیلات را گرفته و در اولین مرحله 25 میلیارد تومان تسهیلات گرفته است، اما مصوبه ای که برای متهمان صادر شده به مبلغ 80 میلیارد تومان بوده و ملاک همان مصوبه است.

نماینده دادستان با بیان اینکه بادکنک پشت افزایش سرمایه شرکت وجود داشت، گفت: شرکت فعالیتی نداشته که بخواهد سرمایه خود را افزایش دهد و به دلیل آن که این اقدامات اجرا شده می گویم که اخلال انجام گرفته است، آقایان به این دلیل که با نمایشنامه نویسی مشارکت با بانک را خارج کردند، متهم هستند.

در ادامه جلسه قاضی مسعودی مقام خطاب به متهم کفیلی گفت: مدارک نمایندگی خود در ترکیه را برای ما بفرستید.

متهم کفیلی گفت: از همان اول مدارک را تحویل بازپرس دادم.

قاضی مسعودی مقام با اعلام ختم پنجمین جلسه رسیدگی به پفراینده گفت: زمان جلسه بعدی متعاقباً اعلام خواهد شد.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 20 اسفند 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: tour-england.ir شناسه مطلب: 109

به "پولشویی با ثبت ملک 64 میلیاردی به نام خانم خانه دار" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "پولشویی با ثبت ملک 64 میلیاردی به نام خانم خانه دار"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید