پیشنهاد جریمه برای متخلفین کرونایی در تهران ، آنالیز مواد اولیه فراوری و نحوه توزیع ماسک

به گزارش تور انگلیس، وزیر کشور از ارائه پیشنهاد جریمه برای متخلفین عدم رعایت پروتکل های بهداشتی در تهران به عنوان الگو اطلاع داد و گفت: در صورت تصویب این موضوع در ستاد ملی با روش های قانع کردن سازی و جذب همراهی مردم این پیشنهاد اجرایی خواهد شد.

پیشنهاد جریمه برای متخلفین کرونایی در تهران ، آنالیز مواد اولیه فراوری و نحوه توزیع ماسک

به گزارش خبرنگاران از ایسنا، عبدالرضا رحمانی فضلی در حاشیه برگزاری جلسه کمیته اجتماعی، انتظامی ستاد ملی مقابله با کرونا در جمع خبرنگاران گفت: در این جلسه موضوعات حول چند محور از جمله بازنگری در نحوه اعمال، اجرا و نظارت پروتکل ها مطرح شد. گزارش هایی در این خصوص ارائه شد که نشان می دهد اجرا و نظارت کاهشی بوده و این موضوع اثر خود را در بیماران، مبتلایان و بستری ها و همچنین فوتی ها نشان می دهد.

وی افزود: ادارات، اصناف و اماکن عمومی که برای آنها پیشتر پروتکل ها نوشته شده باید زمان بندی اجرا و نظارت را به ستاد ارائه دهند و طی آن، آنهایی که زیر استاندارد و میانگین هستند تذکر دریافت خواهند کرد.

وی ادامه داد: موضوع ماسک مجددا مطرح شد، بر اساس گزارش های ارائه شده در حال حاضر ماسک با قیمت 1000 تا 1300 تومان فراوری و توزیع می گردد اما در مورد توزیع و رسیدن ماسک به دست مردم شبهاتی وجود داشت که مقرر شد تیمی یک ماهه اخیر را در مورد توزیع ماسک مورد آنالیز و گزارش آن را ارائه نمایند.

وزیر کشور در بخش دیگری از صحبت های خود با تاکید بر اولویت بندی توزیع ماسک در کشور گفت: در اولویت نخست وزارت بهداشت، کادر درمان و داروخانه ها قرار دارند و حمل و نقل عمومی، دانشگاه ها و دانش آموزان در اولویت بعدی هستند.

به گفته وی، روزانه 20 میلیون ماسک فراوری می گردد اما در مورد تامین مواد اولیه فراوری ماسک نگرانی هایی وجود داشت که مقرر شد این موضوع پیگیری و حل و فصل گردد.

وی در مورد پیشنهاد جریمه کردن متخلفین در تهران به عنوان الگو گفت: بر اساس دستورالعملی که نوشته شده تهران در این موضوع به عنوان الگو در نظر گرفته می گردد و پیگیری برای اجرای این موضوع ادامه دارد، به شکلی که اگر موضوع جریمه مورد توصیه ستاد ملی قرار بگیرد با روش های بیشتر اغنایی و جذب همراهی مردم آن را اجرایی کنیم.

رحمانی فضلی تاکید نمود: قانع کردن و همکاری مردم یاری رسانه ها را می طلبد که بر همین اساس به کمیته اطلاع رسانی تکلیف شد برنامه خود را همراه با زمان بندی ارائه کند تا در جلسه بعد مورد آنالیز و تصویب قرار گیرد. بی تردید تا رسیدن به نقطه کاهشی ابتلا و بستری بیماران کروناویروس باید این موارد مورد پیگیری قرار گیرد اما تنها راه غلبه بر این بیماری همکاری همه مردم است.

وی ادامه داد: اصناف جزو مواردی هستند که بیشترین تردد و تعامل با مردم را دارند که در پی شیوع کرونا ویروس نیز با مسائل بسیاری روبرو شدند. گزارش ها نشان می دهد این قشر تا 60 درصد پروتکل ها را رعایت کردند و ما امیدواریم با همکاری بیشتر این عدد به 80 درصد برسد به شکلی که هم خودشان و هم مراجعین مکلف به رعایت پروتکل ها باشند. بی تردید موفقیت در این امر نیازمند همکاری و تعامل همه مردم است تا بر این بلا فائق شویم.

منبع: جام جم آنلاین
انتشار: 16 آبان 1399 بروزرسانی: 16 آبان 1399 گردآورنده: tour-england.ir شناسه مطلب: 586

به "پیشنهاد جریمه برای متخلفین کرونایی در تهران ، آنالیز مواد اولیه فراوری و نحوه توزیع ماسک" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "پیشنهاد جریمه برای متخلفین کرونایی در تهران ، آنالیز مواد اولیه فراوری و نحوه توزیع ماسک"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید