کدام بسته های اینترنت موبایل به صرفه تر است؟

به گزارش تور انگلیس، رگولاتوری خاطرنشان کرد میانگین قیمت هر گیگابایت اینترنت در بسته های طولانی مدت اپراتورها که اعتبار زمانی بیشتری دارند، ارزان تر از میانگین قیمت در بسته های کوتاه مدت است و افرادی که به صورت مستمر از اینترنت استفاده می نمایند، می توانند برای کاهش هزینه های خود بسته های بلندمدت را خریداری نمایند.

کدام بسته های اینترنت موبایل به صرفه تر است؟

اگر مشترکی بسته اینترنتی خریداری نکند و به صورت آزاد از اینترنت همراه خود استفاده کند، در هزینه های سیم کارتش اختلاف قیمت بسیاری به وجود می آید. به همین دلیل در حال حاضر بیشتر استفاده از مصرف داده همراه به سمت بسته های تشویقی و تخفیفی اپراتورها راهنمایی می گردد.

در این راستا، پیمان قره داغی گفت: در صورتی که مشترکان اپراتورهای سیار به پیامی که از جانب اپراتور مبنی بر اتمام حجم بسته اینترنت همراه برایشان ارسال می گردد، توجه ننمایند و برای خرید یا تمدید بسته اینترنت جدید اقدام ننمایند؛ تعرفه اینترنت مصرفی مشترک به صورت آزاد محاسبه می گردد که این موضوع می تواند هزینه بسیاری برای مشترکان به همراه داشته باشد.

مدیرکل دفتر حفاظت از حقوق مصرف نماینده رگولاتوری با بیان اینکه تعرفه هر گیگابایت اینترنت آزاد برای سیم کارت های دایمی حدود 42 هزار تومان و برای سیم کارت های اعتباری حدود 63 هزار تومان است، بیان نمود: بر همین اساس رگولاتوری از اپراتورها خواست طرح کنترل مصرف آزاد را در قالب کد دستوری تعریف نمایند تا مشترکان پس از اتمام اعتبار بسته با فعال کردن آن بتوانند مصرف آزاد اینترنت خود را کنترل نمایند.

قره داغی اضافه کرد: بر همین اساس مشترکان تلفن همراه برای کنترل هزینه های اینترنت خود می توانند با شماره گیری کدهای دستوری اعلام شده، مصرف آزاد اینترنت را در سیم کارت های خود مسدود نمایند. البته اگر مشترکی بخواهد مصرف اینترنت آزاد را برای سیم کارت خود فعال کند نیز می تواند در اپراتور همراه اول کد دستوری #114*100* و در اپراتور ایرانسل نیز کد دستوری #4*3*555*را شماره گیری کند.

چالش مشترکان برای اتخاب بسته مناسب دیتا

وی با بیان اینکه توسعه کسب وکارهای اینترنتی، گسترش دورکاری و برخط شدن آموزش و تحصیل در کشور، باعث افزایش میزان استفاده مشترکان از اینترنت شده است، اظهار کرد: در حال حاضر انتخاب مناسب ترین بسته دیتا به یکی از چالش های پیش روی مشترکان، تبدیل شده است. براساس آنالیز های اجرا شده، میانگین قیمت هر گیگابایت اینترنت در بسته های طولانی مدت اپراتورها که اعتبار زمانی بیشتری دارند، ارزان تر از میانگین قیمت در بسته های کوتاه مدت است.

مدیرکل دفتر حفاظت از حقوق مصرف نماینده رگولاتوری، بیان نمود: بر همین اساس به افرادی مانند معلمان، دانش آموزان، دانشجویان، کارمندان، صاحبان کسب و کارهای اینترنتی و... که در طول سال و به صورت مستمر از اینترنت استفاده می نمایند، توصیه می گردد برای کاهش هزینه های خود بسته های بلندمدت، که دارای اعتبار زمانی بیشتری است را خریداری نمایند.

قره داغی درباره روش های خرید بسته های اینترنت همراه در اپراتورهای مختلف بیان نمود: برای خرید بسته های اینترنت همراه در اپراتورهای سیار، اپلیکیشن همراه من (my mci) و کد دستوری #100*در همراه اول، اپلیکیشن ایرانسل من (my irancell) و کد دستوری #5*555* در ایرانسل و اپلیکیشن رایتل من (my rightel) و کد دستوری #142* در رایتل وجود دارد که مشترکان می توانند با استفاده از آنها بسته اینترنت مناسب خود را انتخاب و خریداری نمایند.،ایسنا

منبع: ایران آنلاین
انتشار: 2 اسفند 1399 بروزرسانی: 2 اسفند 1399 گردآورنده: tour-england.ir شناسه مطلب: 797

به "کدام بسته های اینترنت موبایل به صرفه تر است؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کدام بسته های اینترنت موبایل به صرفه تر است؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید