گرمترین و سردترین مراکز استان ایران

به گزارش تور انگلیس، مدیرکل پیش بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی ضمن اشاره به افزایش نسبی دما در نوار شمالی کشور تا خاتمه هفته جاری از وزش باد شدید و خیزش گرد و خاک در منطقه زابل طی دو روز آینده اطلاع داد.

گرمترین و سردترین مراکز استان ایران

به گزارش ایسنا، صادق ضیاییان با بیان اینکه امروز و فردا (8 و 9 شهریور) در ساعات بعدازظهر در ارتفاعات البرز مرکزی و ارتفاعات هرمزگان بارش پراکنده و خفیف رخ خواهد داد، اظهار کرد: این شرایط روز چهارشنبه (10 شهریور) هم در ارتفاعات البرز مرکزی و ارتفاعات زاگرس مرکزی پیش بینی می گردد.

به گفته وی، طی دو روز آینده در بعضی ساعات وزش باد شدید و گرد و خاک در منطقه زابل مورد انتظار است بعلاوه تا روز آدینه (12 شهریور) افزایش نسبی دما در نوار شمالی کشور پیش بینی می گردد.

مدیرکل پیش بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی گفت: از بعدازظهر آدینه (12 شهریور) با نفوذ جریانات شمالی و گذر امواج تراز میانی، در استان های ساحلی خزر، اردبیل و شمال آذربایجان های شرقی و غربی رگبار و رعد و برق، وزش باد شدید موقت و کاهش دما رخ خواهد داد.

وی اضافه کرد: دریای خزر از بعدازظهر آدینه (12 شهریور) مواج خواهد بود.

مدیرکل پیش بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی درباره شرایط جوی تهران طی دو روز آینده اظهارکرد: آسمان تهران فردا (9 شهریور) صاف و گاهی همراه با وزش باد با حداقل دمای 25 و حداکثر دمای 35 درجه سانتیگراد و طی چهارشنبه (10 شهریور) هم صاف و گاهی همراه با وزش باد با حداقل دمای 26 و حداکثر دمای 36 درجه سانتیگراد پیش بینی می گردد.

ضیاییان در سرانجام گفت: طی امروز و فردا (8 و 9 شهریور) اهواز با بالاترین دمای 46 درجه سانتیگراد گرم ترین و کرمان با بیشینه دمای 30 و 31 درجه سانتیگراد خنک ترین مراکز استان های کشور هستند.

منبع: فرارو
انتشار: 10 شهریور 1400 بروزرسانی: 10 شهریور 1400 گردآورنده: tour-england.ir شناسه مطلب: 1127

به "گرمترین و سردترین مراکز استان ایران" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "گرمترین و سردترین مراکز استان ایران"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید