گشایش در پرونده عیسی آل کثیر؟

به گزارش تور انگلیس، وکیل باشگاه پرسپولیس در پرونده محرومیت آل کثیر ابزار امیدواری کرد دادگاه عالی ورزش برای لغو محرومیت این بازیکن دستور موقت صادر کند.

گشایش در پرونده عیسی آل کثیر؟

امیر ساعد وکیل در مصاحبه با ایسنا، در باره آخرین شرایط پرونده محرومیت عیسی آل کثیر اظهار کرد: سه روز قبل گراندز حکم محرومیت آل کثیر به دست ما رسید تا براساس آن یک لایحه خوب تنظیم و برای دادگاه عالی ورزش ارسال کنیم. همان طور که مطلع هستید در کمیته استنیاف کنفدراسیون فوتبال آسیا محرومیت شش ماه آل کثیر تایید شده است و الان با هدف درخواست دستور موقت از دادگاه عالی ورزش قصد داریم لایحه را تنظیم کنیم و در دادگاه عالی ورزش مطرح کنیم.

در حال حاضر هم کادر فنی و هم مدیریت باشگاه اصرار دارند آن چه که از دست مان برمی آید انجام بدهیم تا آل کثیر بتواند در بازی فینال به میدان برود. من هم در حد وسعم سعی می کنم لایحه ای را ارائه دهم تا بتوانم قدمی برداریم و پرسپولیس از عیسی آل کثیر در مسابقه فوتبال استفاده کند. امید ما این است که دادگاه عالی ورزش صدای ما را خواهد شنید.

او در پاسخ به این سوال که پرسپولیس چقدر امید دارد که دادگاه عالی ورزش اعتراض این باشگاه را بپذیرد و با دستور موقت محرومیت آل کثیر را متوقف کند؟ گفت:، چون در حال نوشتن لایحه هستم معتقدم باید با نهایت امیدواری متن لایحه را بنویسم و از موازین حقوقی باشگاه دفاع کنم. این که بخواهم در مقام یک قاضی الان درباره پرونده اظهارنظر کنم موضوعیت ندارد. اما از نظر وجدانی و مبانی حقوقی که در لایحه از آن استفاده می کنم باور من این است که می تواند محرومیت آل کثیر لغو بگردد. البته این که گفته می گردد بعد از گذشت سه ماه محرومیت آل کثیر بخشیده می گردد هم درست نیست. رای صریح است و به طور کامل ذکر شده که این بازیکن شش ماه از میادین محروم است یعنی آل کثیر تا دو آوریل 2021 (13 فروردین 1400) محروم خواهد بود. اگر دادگاه عالی ورزش حکم به سود ما صادر نکند، آل کثیر شش ماه محروم خواهد بود.

ساعد وکیل در پاسخ به این سوال که آیا با توجه به محرومیت آل کثیر او می تواند در تمرینات پرسپولیس حاضر باشد و صرفا در مسابقات شرکت نکند؟ گفت: در رای صادره آمده که این بازیکن از همه فعالیت های فوتبالی اعم از مسابقات رسمی و تدارکاتی چه داخلی و بین المللی محروم است. این دیگر به تفسیر از قانون برمی گردد که آیا آل کثیر می تواند در تمرینات شرکت کند یا خیر. البته این بازیکن می تواند برای حفظ توانایی و آمادگی جسمانی خود تمرینات شخصی خود را ادامه دهد و منعی ندارد. متن حکم اشاره به تمرینات ندارد و فقط درباره مسابقات صحبت کرده است.

منبع: فرارو
انتشار: 4 دی 1399 بروزرسانی: 4 دی 1399 گردآورنده: tour-england.ir شناسه مطلب: 687

به "گشایش در پرونده عیسی آل کثیر؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "گشایش در پرونده عیسی آل کثیر؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید