3800 مگاوات در بخش مصرف برق کشور صرفه جویی شد

به گزارش تور انگلیس، معاون برق و انرژی وزارت نیرو گفت: در تابستانی که پشت سر گذاشتیم بیش از سه هزار و 800 مگاوات در بخش مصرف صرفه جویی شده و امیدوار به تداوم این فرایند هستیم.

3800 مگاوات در بخش مصرف برق کشور صرفه جویی شد

به گزارش گروه مالی تور انگلیس، به نقل از شرکت توزیع نیروی برق استان اردبیل، همایون حائری در جلسه معارفه مدیر عامل جدید شرکت برق استان اردبیل مطرح کرد: شرکت های توزیع ویترین و سردمدار فعالیت های صنعت برق هستند که کل علوم مهندسی، مالی و علوم اجتماعی را شامل می گردد.

وی اضافه نمود: در تابستانی که پشت سر گذاشتیم با مدیریت شرکت توانیر و همکاران صنعت برق بیش از سه هزار و 800 مگا وات در بخش مصرف صرفه جویی شده است همچنین در خصوص حذف قبوض کاغذی از لحاظ محیط زیستی و مالی بهره بردیم.

معاون برق و انرژی وزارت نیرو گفت: به ازای هر کیلو وات ساعت باید 300 و یا 400 یورو پول بپردازیم و اگر این مقدار تبدیل به ریال شده و به پنج هزار ضرب گردد معین می گردد که با صرفه جویی در مصرف برق چقدر صرفه مالی ایجاد شده است.

حائری اضافه نمود: امیدواریم روزی برسد که کار هایی که در شرکت توزیع برق انجام می گردد الگوی سایر سازمان ها قرار گیرد و لازمه این کار فعالیت شبانه روزی و کار تیمی مشترک است.

وی یادآور شد: خدمت رسانی به مردم از اولین وظایف ما است و در این راستا طراحی شبکه باید متناسب با فضای شهر و مبلمان شهری و با هدف زیبا سازی آن باشد به طوری که در مناطقی که، چون استان اردبیل زیبا است کاری کنیم که با استفاده از پایه های زیبا و کابل خود نگهدار شبکه ما هم زیبا باشد.

معاون برق و انرژی وزارت نیرو ادامه داد: خوشبختانه ظرفیت نصب شده دو برابر مصرف استان می باشد و این برق مازاد باید در راستای شکل گیری صنایع باشد، وقتی صنایع استان شکل بگیرد، اشتغال زایی نیز بیشتر می گردد و فرصتی برای مردم ایجاد خواهد شد تا جوانان این استان مشغول به کار شوند و در این زمینه باید فرصتی برای مردم ایجاد کنیم.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 14 اسفند 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: tour-england.ir شناسه مطلب: 93

به "3800 مگاوات در بخش مصرف برق کشور صرفه جویی شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "3800 مگاوات در بخش مصرف برق کشور صرفه جویی شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید